Slide 1
Slide 1

Вести

ABT го надгради Audi RS Q3 до 440 коњски сили

Slide 1
Slide 1

ABT RS Q3 добива поголема моќност и подобри перформанси преку новата контролна единица на моторот, при што максималната брзина стигна до 285 коњски сили, а забрзувањето до 100 км/ч трае 4,3 секунди

14/05/2020

Audi RS Q3 со 2.5-литарски мотор со пет цилиндри и погон на сите тркала претставува склоп на сосема доволно информации за да се биде возбуден од достапните перформанси.

Но, тјунинг експертот ABT Spotsline не се задоволува со 400 коњски сили, па реши да подготви своја изведба која ќе добие дополнителни 40 кс за вкупно 440 коњски сили и вртежен момент од 520 Nm.

ABT RS Q3 добива поголема моќност и подобри перформанси преку новата контролна единица на моторот, при што максималната брзина стигна до 285 коњски сили, а забрзувањето до 100 км/ч трае 4,3 секунди.

Тјунираната изведба на Audi RS Q3 овозможува и избор на пет вида специјални 20-инчни тркала, а еден дизајн е достапен и како 21-инчна изведба.

Повеќе содржини за Audi

Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

Land Rover ќе го задржи успешниот дизајн и во 5-тата генерација на Range Rover
Volvo е партнер на овогодинешното издание на фестивалот “Браќа Манаки”
Новиот Оpel Movano има 20% пониски трошоци за одржување и софтвер за оптимизирање на рути
Промотивна акција на Еуроимпекс: 15% попуст на оригнални Opel делови од системот за сопирање