Третата генерација на Range Rover Sport пристигна во Македонија, беше претставена на свечен настан

На свечен настан пред десетина дена новата генерација на Range Rover Sport имаше премиера во нашата земја.  Настанот ...

Фејслифт на Hyundai Ioniq 5 – отсега системот за полнење од добавувачот Rimac ќе ја подготвува батеријата за брзо полнење

Корејскиот гигант отвори ново поглавје во својот процес на електрификација со лансирањето на Ioniq 5. Преку 800 волтната ...

Peugeot ја претстави електричната изведба на 308, ќе има нов електромотор M3 – развиен од јапонската Nidec

Peugeot ја претстави електричната изведба на компактот 308, која ќе има нов мотор и 400 километри автономија. Електричниот ...

Цената на еден од 18-те примероци на лимитираната серија Bentley Mulliner Batur изнесува 2 милиони евра

Преку презентацијата на Mulliner Batur, Bentley нѝ најавува како ќе изгледа електричната иднина на брендот. Луксузното купе кое ...

Кабриолет изведбата на Chiron, именувана како W16 Mistral е последниот модел на Bugatti со мотор со 16 цилиндри

Моторот на Bugatti со 16 цилиндри е вистинско ремек дело кога се во прашање моторите со внатрешно согорување, ...

Polestar го потврди производството на O2, кој ќе биде конкурент на електричениот наследник на Porsche 718

Шестиот модел на шведско-кинескиот производител Polestar ќе биде електричен роудстер. Техничка основа за него ќе биде Polestar 5, ...

Aceman e првиот електричен кросовер од Mini – резултат од соработката со Great Wall

Mini ќе лансира мал кросовер позициониран под моделот Countryman, кој ќе биде произведуван во Кина, а ќе содржи ...

Освежување на дизајнот на кросоверот Kia XCeed за моделската 2023 година

Следната 2023 година, популарниот кросовер на Kia ќе се испорачува со подновен, поостар дизајн, а за прв пат ...

Втората генерација на VW Amarok, која е креирана во соработка со Ford, цели кон премиум купувачите

Со оглед на тоа дека пикап сегментот во Европа е релативно мал, VW со втората генерација на Amarok ...

Преку C4 X, 24цм подолга изведба на база на C4, Citroën ќе таргетира купувачи во атрактивниот кросовер сегмент

На почетокот на следната година Citroën ќе лансира кросовер изведба на добропознатиот компакт C4, именувана како C4 X. ...