Kia го надгради Rio со технологија и интелигенција, фејслифтот достапен и како благ хибрид

Kia денеска ги сподели информациите и деталите за освежената изведба на малиот Rio, автомобил кој како претставник во ...

C3 Aircross Rip Curl – Уникатен карактер за SUV авантуристот

C3 Aircross важи за еден од најуспешните модели на Citroën, а атрактивниот кросовер сега ќе добие и специјална ...

C5 Aircross продал над 130.000 примероци, добива и специјална C-Series изведба

Моделот C5 Aircross ги оправда очекувањата на Citroën и според официјалната статистика веќе надмина 130.000 продадени примероци од ...

Ford со освежување за пик-ап фановите: Ranger Thunder изведба во ограничени примероци

Пик-апот Ranger го задржува приматот на најпродаван модел во Европа во рамките на својот сегмент, а Ford реши ...

Peugeot e-Expert: Вреден соработник на електричен погон

Електрификацијата е процес кој продолжува да добива посериозна улога во гамата на Peugeot, a францускиот производител ги исполнува ...

Porsche ја претстави новата генерација на екстравагантната 911 Targa

Porsche ги подготвува своите фанови за претстојното лето, па покрај купе и кабриолет изведбите на новата генерација на ...

Jeep го надгради популарниот Compass, производството за Европа се сели во Италија

Моделот Compass стана миленик на европските купувачи, а Jeep сега направи нова надградба на својот компктен SUV, кој ...

Škoda го надгради авантуристичкиот дух на Kamiq со Scoutline изведбата

Чешкиот производител Škoda ја прошири понудата со Scoutline изведбата на пазарно одлично прифатениот Kamiq, со што најмалиот член ...

Citroën ë-Jumpy: Функционален професионалец на електричен погон

Повеќе од успешната гама на комерцијални возила на Citroën до крајот на годината ќе биде засилена со електричната ...

V10 моќ под отворено небо – Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder

Рестартирањето на производството од страна на Lamborghini е придружено со премиерата на Huracan Evo RWD Spyder, уште еден ...