Супер ноември за германскиот пазар, ова се најпопуларните модели по класи

Германскиот автомобилски пазар е најголем во Европа, а анализата за случувањата во месец ноември покажува раст во однос ...

Интервју со Тјери Дуфор де ла Прад (Peugeot): Купувачите ќе бидат импресионирани од новиот 2008

Презентацијата на новата генерација на Peugeot 2008 во околината на Марсеј ни овозможи да ги почувствуваме квалитетите на ...

XCeed e вистинска провокација во класата, заокружува успешна фаза на Kia

Европската авантура на Kia започна како соочување на купувачите со „непозната“, со X во нивната равенка при изборот ...

Автентичен концепт: 10 работи кои треба да ги знаете за Jeep Renegade

Во моментите кога понудата на нови автомобили е преплавена со кросовери и SUV модели, навистина е тешко да ...

Европски бестселери: Најпродавани модели на најважните пазари во ЕУ

Автомобилските производители полека се подготвуваат за комплетирање на календарската година и сумирање на резултатите, а трендовите во досегашните ...

Многу брендови, доминантни групации – Кој кого поседува во бизнисот со пневматици?

Почетокот на обврската за носење зимска опрема во возилата, најчесто го актуелизира и купувањето на зимски пневматици кои ...

Peugeot 2020-2024: Французите подготвуваат многу новитети и хај-тек генерација на 308

Последниот квартал на 2019 година има посебна важност за Peugeot, откако францускиот бренд најпрвин ја лансираше новата генерација ...

TÜV 2020: Модели со најмалку и најмногу детектирани проблеми на техничките прегледи

Техничките прегледи на германски TÜV се добар показател за квалитетот на автомобилите, нивните најчести проблеми, но и моделите ...

Panda продолжува да царува во Италија – Миленикот на Fiat ќе ја заокружи годината со убедлива предност

Изминатиов период во јавноста се анализираше и коментираше најавата дека Fiat може да се откаже од А сегментот, ...

Jeep Wrangler и Toyota – американски шампиони за најголема остаточна вредност по пет години експлоатација

Автомобилите губат од својата оригинална вредност со секој поминат ден од почетокот на експлоатацијата, но првите неколку години ...