TЕСТ: Volkswagen ID.4 Pro – комфорен влез во ерата на електричните автомобили

Моделот ID.4 ќе остане запаметен во историјата како првиот електричен SUV во портфолиото на Volkswagen. Оваа класификација, особено ...

ТЕСТ: Peugeot 308 PHEV Active – одличен баланс помеѓy комфор, возни перформанси и хибридна технологија

Во очекување на лансирање на комплетно електричната изведба на 308, во меѓувреме на тест ја добиваме плаг-ин хибридната ...

ТЕСТ: Opel Astra ULTIMATE 1.5 diesel 130 hp – дизел со сила од 300 Nm и спортски перформанси 

Opel започна со испораките на новата Astra на почетокот од годинава. Тој период кореспондираше со медиумската презентација, кога ...

ТЕСТ: Opel Grandland GS-LINE 1.2, со термална камера која гледа пешаци и животни до 100 метри пред возилото

Со мало задоцнување, поради логистичките предизвици на Stellantis во однос на недостигот на полупроводници кој ја зафати целата ...

ТЕСТ: Кia Sportage 1.6 Т-GDi – 5-тата генерација доминира со повеќе комфор и одлични возни својства  

Четвртата генерација на Kia Sportage беше најдобро продаван модел на Kia во Европа. Очекувано, Sportage беше бестселер и ...

TЕСТ: Peugeot 308 1.5 HDi GT – Фантастичен дизајн и префинет ентериер преку кои 308 станува фаворит во компакт класата

Помина безмалку една деценија откако францускиот производител постепено го воведуваше новиот дизајнерски правец во моделите на својата гама, ...

Возевме плаг-ин хибридни, бензински и дизел изведби на новата Opel Astra, низ околината на Лисабон

Осум месеци по објавувањето на сите детали за 6-тата генерација на популарниот компакт на Opel, имавме можност да ...

TEСТ: Kia XCeed 1.5 Т-GDi – идеално позициониран помеѓу Stonic и Sportage

Kia уште во 2019 го комплетираше Ceed семејството со кросоверот XCeed, кој со кој производителот го пополни таканаречениот ...

ТЕСТ: Втор електричен мотор овозможува погон на сите тркала кај Peugeot 3008 Hybrid4

Peugeot спроведе редовен фејслифт на 3008, при што го опреми со нови системи за асистенција при возењето и ...

Тест: Opel Mokka 1.2 – ултра модерен дизајн како резултат на новата CMP платформа од PSA

Новата генерација на Mokka е многу различна од претходната. Платформата е на PSA, наместо онаа на GM, а ...