Citroën Berlingo прогласен за голем автомобил на годината од „Аутокар“

Британскиот магазин „Аутокар“ традиционално ги прогласува најдобрите модели во повеќе категории, а денеска се објавени резултатите во изборот ...

Безбедноста во електричниот ID.3 потврдена со пет ѕвезди од Euro NCAP

Volkswagen го претстави електричниот ID.3, најавувајќи почеток на нова важна ера во своето портфолио, а компактот на електричен ...

Раиконен и Џовинаци ја тестираа моќната Alfa Romeo Giulia GTA (Видео)

Кими Раиконен и Антонио Џовинаци беа поканети во тест центарот Балоко, каде Alfa Romeo ги развива своите спортски ...

Porsche Taycan Turbo S ја истражуваше Македонија во рамките на „Discover the unknown“

Првиот електричен автомобил нa производителот на спортски автомобили Porsche – Taycan, заедно со проектот Discover The Unknown (Откриј ...

Фановите на Abarth го одбележаа „денот на скорпијата“ на Билстер Берг

Фановите на брендот Abarth ја продолжија традицијата во однос на специјалниот „Abarth Day“, кој изминатиот викенд се одржал ...

Регулаторна: Намалување на цените на бензините

Регулаторната комисија за енергетика ги потврди цените за сите нафтени деривати, кои ќе бидат актуелните наредните седум денови, ...

Lexus повлекува три модели од Европа и ќе се фокусира на SUV понудата

Премиум брендот Lexus ќе ја намали понудата на модели во Европа, за да се концентрира на SUV портфолиото ...

Париз ќе ја ограничи брзината на движење до 30 км/ч

Градските власти во Париз сакаат да ја ограничат максималната брзина на 30 км/ч и веќе ја започнале вообичаената ...

Renault го најави електричниот наследник на Megane

Групацијата Renault го искористи својот Eways настан не само за претставување на првата електрична Dacia, туку и за ...

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio прогласен за SUV на годината во својата класа

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio доби престижно признание од германскиот магазин „Ауто Цајтунг“, чие новинарско жири го избрало за ...