Mercedes по 2025 ќе лансира само електрични модели, а во 2030 ќе ја сопре продажбата на бензинци и дизели

Mercedes-Benz го објави својот план за електрификација кој предвидува комплетната транзиција кон производство на исклучиво електрични возила да ...

Volvo ќе воведе нов систем на именувањe на своите модели кој ќе го замени тековниот воведен во 1995 година

Шведскиот производител најави дека наскоро ќе ја напушти тековната номенклатура за именување на своите електрични модели кои наместо ...

VW Golf преку сензорите собира податоци за околината и анонимно ги испраќа до Bosch за креирање на мапи

Volkswagen и Bosch започнаа соработка која вклучува развој на мапи во висока резолуција. Тековната 8-ма генерација на нивниот ...

Можност за бесплатна проверка на вашето Peugeot возило во Еуроимпекс

Од вчера импортерот на возилата од брендот Peugeot за нашата земја започна со кампања за бесплатна проверка на ...

Audi Q5 Sportback опремен со OLED технологија и “Hey Audi” системот пристигна во Скопје

Премиум производителот од Инголштад го претстави Q5 Sportback кон крајот на минатата година, а од неодамна овој CUV ...

70-годишнината на Abarth носи лимитирана серија во салонот во Скопје

Новата специјална едиција Abarth 695 70th Anniversario која беше лансирана по повод одбележување на основањето на Abarth & ...

SUV гамата го носи Volvo до рекордна продажба во 2021

Шведскиот автомобилски бренд Volvo забележа рекордни 380.757 продадени автомобили во првата половина од 2021 година. Овој резултат, заедно ...

Volkswagen Golf се врати на европскиот врв, нов рекорд на електрифицираните автомобили

Volkswagen Golf се врати на врвот и е најпродаван модел во Европа за изминатиот месец мај, покажа анализата ...

Dacia пополни важна позиција со дизајнер од Aston Martin

Групацијата Renault го назначи Мајлс Нирнбергер за нов главен дизајнер на брендот Dacia, што би требало да биде ...

Цените на горивата одат нагоре, ЕУРОСУПЕР-98 стигна до 73 денари

Ново поскапување на цените на горивата најави Регулаторната комисија за енергетика, а истите ќе стапат на сила од ...