Land Rover ќе го задржи успешниот дизајн и во 5-тата генерација на Range Rover

Според објавената фотографија од производителот, дизајнот на новиот Range Rover го следи изгледот на оној на тековната генерација.  ...

Volvo е партнер на овогодинешното издание на фестивалот “Браќа Манаки”

Под мотото „И покрај се“ годинава се одржа 42то издание на Меѓународниот фестивал на филмската камера “Браќа Манаки”. ...

Промотивна акција на Еуроимпекс: 15% попуст на оригнални Opel делови од системот за сопирање

Еуроимпекс, генералниот увозник за автомобилите од германскиот производител Opel, започнува со кампања во која сопствениците на возила од ...

Citroen ë-C4 и C5 Aircross Hybrid пристигнаа во салонот во Скопје

Кон крајот на минатата година Citroën ја лансираше новата генерација на C4, која за првпат вклучува и комплетно ...

Stellantis ќе ја претвори фабриката во Торино во фабрика за електрични автомобили

Менаџментот на Stellantis планира пренамена на фабриката во Торино во електричен центар, каде воедно ќе се префрли производството ...

Alfa Romeo ќе лансира по еден нов модел годишно сè до 2026, а Lancia ќе доживее експанзија надвор од Италија

Започнувајќи со моделот Tonale, Alfa Romeo ќе започне циклус во кој ќе лансира по еден нов модел во ...

Моделите 208 и 2008 му донесоа најголем пазарен удел на Peugeot во Франција

Лансирањето на новите генерации на 208 и 2008 му овозможија на брендот Peugeot да постигне неколку значајни успеси ...

Мобилноста според визијата на Citroën е во мулти-функционална платформа и кабини во зависност од потребата

Градските такси возила на идинната не мора да бидат безлични кабини на тркала. Наместо тоа, може да бидат ...

Porsche ќе ги повлече бензинските изведби на Macan бргу по лансирањето на електричната изведба во 2023

Наскоро Porsche ќе воведе и електрична изведба од моделот Macan, но изведбите со бензински мотор ќе бидат дисконтинуирани ...

Во Норвешка веќе се реткост регистрациите на нови возила со бензински и дизел мотори

Целта на властите во Норвешка е по 2025 година да сопре продажбата на возила со мотори со внатрешно ...