Slide 1

Вести

Цените на горивата одат нагоре, ЕУРОСУПЕР-98 стигна до 73 денари

Slide 1

28/06/2021

Ново поскапување на цените на горивата најави Регулаторната комисија за енергетика, а истите ќе стапат на сила од полноќ.

Просечното поскапување на сите нафтени деривати е 1,91%, а тоа значи повисоки цени по литар за бензините и дизелот.

ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 поскапуваат за 1,5 денар по литар и новите цени ќе бидат 71, односно 73 денари.

Дизелот поскапува за 1 денар, што значи дека новата цена од полноќ ќе биде 63 денари.

Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

VW Taigo распознава пешаци и велосипедисти и автономно сопира при брзини до 210km/h
Кабриолет изведбата на Fiat 500 пристигна во салонот на Fiat во Скопје
Електрификацијата ќе предизвика намалување на бројот на вработени во автомобилските компании
Илон Маск ќе им овозможи на конкурентите да ја користат мрежата на брзи полначи на Tesla