Slider

Вести

Fiat претстави луксузна Panda со Trussardi потпис

Slider

По повеќе од 7,5 милиони продадени примероци и лидерска позиција во сегментот од 2003 година, Panda заслужи ваков третман, а потписот на Trussardi е интересен начин на соработка меѓу двата гиганта

23/09/2019

Безвременската Fiat Panda годинава е лидер според европската продажба во сегментот на мали автомобили, а италијанскиот бренд и натаму ги истакнува нејзините уникатни способности, кои сега ги искомбинира и со сериозна доза луксуз.

Во продажните салони ќе биде достапна Fiat Panda Trussardi, првото луксузно издание на моделот, кое покрај големата практичност и функционалност, сега станува и идеален партнер за посета на луксузен ресторан.

По повеќе од 7,5 милиони продадени примероци и лидерска позиција во сегментот во Италија од 2003 година, Panda заслужи ваков третман, а потписот на Trussardi е интересен начин на соработка меѓу двата гиганта.

Fiat Panda Trussardi се разликува во однос на класичниот модел преку специјалниот избор на бои и дизајнерски елементи, посебно подготвен ентериер, црни кровни носачи, 15-инчни тркала и елементи со потписот на Trussardi.

Во однос на погонската единица, Panda Trussardi ќе го користи 1.2-литарскиот бензинец со 69 кс. или 0.9-литарскиот TwinAir бензински мотор со 85 коњски сили и може да биде на погон на две или четири тркала.

Нов италијански трендсетер
Нов италијански трендсетер
Нов италијански трендсетер
Логото на Trussardi првпат се појавува на воланот на Panda, a дизајнот изработката на кок-питот најавуваат нов трендсетер
Логото на Trussardi првпат се појавува на воланот на Panda, a дизајнот изработката на кок-питот најавуваат нов трендсетер
Логото на Trussardi првпат се појавува на воланот на Panda, a дизајнот изработката на кок-питот најавуваат нов трендсетер
Ротирајте го уредот за да му пристапите на сајтот
Партнер за секоја пригода
Партнер за секоја пригода
Партнер за секоја пригода
Секогаш практичната Panda вметнува уште еден талент во својот карактер и станува вистински придружник за секој повод
Секогаш практичната Panda вметнува уште еден талент во својот карактер и станува вистински придружник за секој повод
Секогаш практичната Panda вметнува уште еден талент во својот карактер и станува вистински придружник за секој повод
Ротирајте го уредот за да му пристапите на сајтот
Италијанска легенда
Италијанска легенда
Италијанска легенда
Fiat Panda постигнува успеси речиси 40 години наназад и досега е продадена во над 7,5 милиони примероци
Fiat Panda постигнува успеси речиси 40 години наназад и досега е продадена во над 7,5 милиони примероци
Fiat Panda постигнува успеси речиси 40 години наназад и досега е продадена во над 7,5 милиони примероци
Ротирајте го уредот за да му пристапите на сајтот

Slider

Најнови содржини

Slider
Slider
Slider
Slider