Slider

Вести

Lada го започна производството на Niva Travel

Slider

21/12/2020

Новата верзија на легендарната Lada Niva, моделот Niva Travel, од денеска и официјално влезе во сериско производство, информираше „АВТОВАЗ“.

Производството на модернизираниот SUV ќе се одвива во фабриката во Толјати, а автомобилот ќе се пробива со модернизираниот дизајн и напредокот на изработката на ентериерот.

Lada најавува дека Niva Travel ќе биде современ теренец, кој ќе ги исполни очекувањата на купувачите, а тоа ќе се однесува и на амбиентот во кабината која ќе биде добро изолирана и каде ќе има модерни клима-уред, односно мулти-медиски содржини.

Niva Travel ќе има класична и оф-роуд изведба, при што втората верзија подразбира дополнителна заштита на подвозјето и ектериерот, како и поголеми тркала.

Досега се продадени над 650.000 примероци на Niva во Русија и околните земји, а од „АВТОВАЗ“ потенцираат дека новиот автомобил ќе ја продолжи успешната традиција.

Повеќе содржини за SUV модели:

Slider

Најнови содржини

Slider
Slider
Slider
Slider