Slide 1

Вести

Maserati го покажа маскираниот Grecale

Slide 1

19/02/2021

Maserati интензивно работи на проектот Grecale, или новиот компактен SUV модел кој ќе биде големо освежување во гамата и можност за подобрување на продажните бројки.

Автомобилот поставен во понудата под актуелниот Levante има големи амбиции, а италијанскиот бренд веќе објави неколку фотографии од кои може да се навести конечниот изглед на атрактивниот Grecale.

Фотографиите направени од вработените пред фабриката во Модена го покажуваат автомобилот во маскирна униформа, но и во состојба која потврдува дека наскоро ќе биде одржана и премиерата.

Maserati веќе најави инвестиција од 800 милиони евра во фабриката во Касино, каде ќе биде произведуван Grecale, а вети и дека премиерата ќе се одржи до крајот на годината.

Повеќе содржини за SUV модели:

Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

Renault ќе го замени Kadjar со Austral – нов компактен SUV кој ќе има и плаг-ин хибридна изведба
Караван изведбата на Opel Astra ќе атакува на позицијата на Skoda Octavia – бестселерот во сегментот во Европа
Porsche во 2024 ќе ги лансира новите батерии со силициумски аноди и 10 пати поголема енергетска густина
Stellantis ја зголеми автономијата на електричните модели на Opel и Peugeot преку нови пневматици од Continental