Slide 1
Slide 1

Новитети

Mercedes ја закажа премиерата на новата генерација на C-Class

Slide 1
Slide 1

15/02/2021

Mercedes-Benz денеска најави дека премиерата на новата генерација на C-Class ќе се одржи на 23. февруари, с со почеток од 14 часот.

Автомобилот кој одамна беше забележан како ги комплетира последните тестирања во реални услови, сега ќе биде официјално претставен пред јавноста, за наскоро да биде достапен и во продажните салони.

„Надгради ја твојата комфорна зона“ е слоганот со кој C-Class ќе ја продолжи долгата и успешна традиција во средната класа, а Mercedes ќе ги најави и изведбите кои ќе ја комплетираат оваа нова генерација.

Она што производителот веќе го најави е целосна електрификација на C-Class понудата, како и втора генерација на MBUX инфо-забавниот систем кој веќе дебитираше кај S-Class.

Димензиите ќе се променат минимално, но согласно и слоганот, патниците во C-Class може да очекуваат подобар комфор.

Повеќе содржини за седани:

Најнови содржини

Мате Римац со порака до Маск поради игнорирањето на Nevera
Land Cruiser 300 носи темелни промени и проверен оф-роуд концепт на теренецот на Toyota
Alfa Romeo ќе го прослави 111. роденден со своите фанови
Kia Motors Macedonia ја започнува „смелата трансформација“