Slide

Вести

Opel Corsa го доби признанието „AutoBest 2020“ на гала свеченост во Мајнц

Slide

Opel Corsa собра најмногу гласови по финалното тестирање од членовите на жирито во Истанбул и го освои признанието пред другите финалисти Nissan Juke, Peugeot 208, Renault Clio и Skoda Kamiq

14/02/2020

Организацијата „AutoBest“ вчера на гала свеченост во Мајнц ги додели признанијата за најдобрите за 2020 година во автомобилската индустрија, а главното признание официјално го доби Opel Corsa.

Новата генерација на Corsa ја продолжи традицијата на моделот и стана трета по ред која стигнала до „BestBuy“ наградата на „AutoBest“, зад која стојат 31 новинар од повеќе европски земји.

Opel Corsa собра најмногу гласови по финалното тестирање од членовите на жирито во Истанбул и го освои признанието пред другите финалисти Nissan Juke, Peugeot 208, Renault Clio и Skoda Kamiq.

За уште поголем успех на Opel годинава се погрижи и неговиот предводник, Михаел Лохшелер, кој го доби признанието за најдобар менаџер односно „MANBEST 2019“, со што влезе во избрано друшто на угледни имиња од автомобилската индустрија.

Останатите признанија им припаднаа на Лук Донкерволке од Hyundai (DesignBest 2019), Volkswagen ID.3 (EcoBest 2019), SkuActiv X (TechnoBest 2019) и Laura асистентот на Skoda (SmartBest 2019).

За уште поголем успех на Opel годинава се погрижи и неговиот предводник, Михаел Лохшелер, кој го доби признанието за најдобар менаџер односно „MANBEST 2019“, со што влезе во избрано друшто на угледни имиња од автомобилската индустрија

Slide
Slide
Slide 1

Најнови содржини

Opel ги објави деталите за очекуваната електрична изведба на Astra
Екстра перформанси од Audi RS6 Avant Performance и RS7 Sportback Performance
Tesla го овозможи автономното управување кај сите сопственици на возило од нивниот бренд во Северна Америка
VW Group ги стопира рекламните кампањи на Twitter по преземањето на социјалната мрежа од Илон Маск