Slide

Вести

Практичната Astra и трендовскиот Grandland X достапни со 3,5% каматa

Slide

15/02/2020

Новата Astra и атрактивниот SUV, Grandland X остануваат меѓу најпосакуваните модели од портфолиото на Opel, a купувачите наредниов период ќе можат да ги добијат со каматна стапка од 3,5 проценти.

Ваквата можност ја обезбеди „Аутомакедонија“ во соработка со „Шпаркасе Лизинг“, со што Opel Astra и Grandland X се достапни по досега најповолни лизинг услови.

Заинтересираните купувачи кои ќе реагираат брзо и ќе ја искористат опцијата додека е актуелна кампањата, ќе добијат и бесплатно каско осигурување за првата година.

Со лизинг понудата на „Аутомакедонија“ и „Шпаркасе“, Opel Grandland X е достапен за месечна рата од 16.068 денари, додека за секогаш атрактивната и практична Astra месечно треба да се одделуваат по 10.259 денари.

Повеќе информации може да се добијат во продажниот салон на „Аутомакедонија“ во населбата Автокоманда или да се јавите на 02 3103 130 и 070 302 130.

За потенцијалот и квалитетите на Opel Astra може да прочитате од нашите импресии од првото возење на компактот во околината на Франкфурт.

Slide
Slide

Најнови содржини

BMW ja претстави осмата генрерација на 5 Series, заедно со комплетно електрична изведба именувана како i5
Малиот електричен SUV, EX30, ќе има систем за заштита од странична колизија со велосипедисти
Малото електрично возило на Cupra ќе се вика Raval и ќе биде лансирано во 2025 година
Директорот на Opel најавува ефикасна транзиција кон комплетна електрификација до 2028 година