Slide 1

Вести

Продолжува бранот на зголемување на цените на горивата

Slide 1

21/06/2021

Новите малопродажни цени на горивата се повисоки од тие од минатата недела, па потрошувачите од полноќ ќе користат поскап бензин, односно дизел гориво.

Регулаторната комисија за енергетика со својата методологија ги одреди новите цени, а еден литар на бензините поскапува за еден денар.

Поточно, ЕУРОСУПЕР-95 од полноќ ќе чини 69,5 денари за литар, додека ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава за 71,5 денари за литар.

Дизел горивото поскапува за половина денар, па новата цена изнесува 62 денари.

Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

VW Taigo распознава пешаци и велосипедисти и автономно сопира при брзини до 210km/h
Кабриолет изведбата на Fiat 500 пристигна во салонот на Fiat во Скопје
Електрификацијата ќе предизвика намалување на бројот на вработени во автомобилските компании
Илон Маск ќе им овозможи на конкурентите да ја користат мрежата на брзи полначи на Tesla