Slide 1

Вести

Регулаторна: Ново поскапување на горивата

Slide 1

15/02/2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави цените на нафтените деривати за наредната седмица, а тие носат просечно поскапување од 2,64 проценти.

Цените утврдени со новата методологија носат поскапувања на сите горива, а најголемо на дизелот, кој од полноќ поскапува за 1,5 денар, или цената за литар ќе изнесува 54,5 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 бензинот ќе биде повисока за 1 денар или 63,5 денари, додека ЕУРОСУПЕР-98 поскапува за половина денар и стигна до цена од 65 денари за литар.

Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

Специјалнa верзија на Fiat 500X го тестира третото ниво на автономно возење на автопатите во Италија
Citroën претстави нов C3, специјално креиран за Индија и Јужна Америка
Volkswagen, по примерот на Tesla, планира да заработи стотици милиони евра од бесплатните Over-the-Air надградби
Првиот електричен автомобил на Xiaomi ќе пристигне во првата половина од 2024