Slide 1

Вести

Регулаторна: Поскапување на дизелот и бензините

Slide 1

14/06/2021

Регулаторната комисија за енергетика денес донесе одлука за поскапување на цената на горивата, при што и бензините и дизелот ќе бидат поскапи од полноќ.

Методологијата на Регулаторна носи повисоки цени во наредната седмица, а најмногу, за еден денар поскапе дизел горивото.

Од полноќ ЕУРОДИЗЕЛ горивото ќе се продава за 61,5 денар по литар, додека по половина денар нагоре одат цените на бензините.

ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 68,5, додека ЕУРОСУПЕР-98 ќе добие малопродажна цена од 70,5 денари за литар.

Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

VW Taigo распознава пешаци и велосипедисти и автономно сопира при брзини до 210km/h
Кабриолет изведбата на Fiat 500 пристигна во салонот на Fiat во Скопје
Електрификацијата ќе предизвика намалување на бројот на вработени во автомобилските компании
Илон Маск ќе им овозможи на конкурентите да ја користат мрежата на брзи полначи на Tesla