Slide 1
Slide 1

Вести

Регулаторна: Поскапување на сите горива од полноќ

Slide 1
Slide 1

07/06/2021

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои стапуваат на сила од полноќ, а тоа значи минимално поскапување за бензините и дизелот.

Новата одлука според методологијата за пресметка на цените вели дека цените растат за половина денар.

Кај ЕУРОСУПЕР-95 бензинот тоа значи нова цена од 68 денари, додека ЕУРОСУПЕР-98 од полноќ ќе се продава за 70 денари за литар.

Новата цена на дизел горивото ќе изнесува 60,5 денари, додека екстра лесното масло за домаќинства поскапува за денар и новата цена ќе биде 60 денари.

Најнови содржини

Мате Римац со порака до Маск поради игнорирањето на Nevera
Land Cruiser 300 носи темелни промени и проверен оф-роуд концепт на теренецот на Toyota
Alfa Romeo ќе го прослави 111. роденден со своите фанови
Kia Motors Macedonia ја започнува „смелата трансформација“