Slide

Вести

Регулаторна: Повисоки цени на бензините од полноќ

Slide

05/04/2021

Цената на бензините ќе се зголеми од полноќ, додека цената за литар ЕУРОДИЗЕЛ гориво останува непроменета барем една недела.

Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, која денеска ги објави пресметките за новите цени за сите нафтени деривати.

ЕУРОДИЗЕЛ горивото барем уште седум денови останува на цената од 55 денари за литар, но затоа бензините поскапуваат за 1 денар.

ЕУРОСУПЕР-95 од полноќ ќе чини 67 денари, дека ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава по 69 денари за литар.

Нема промена ниту на цената на екстра лесното масло за домаќинства, кое останува на 44,5 денари за литар.

Slide
Slide

Најнови содржини

Renault започнува нова интернационална офанзива без својот јапонски партнер Nissan
Германските производители нема да учествуваат на престојното Geneva Motor Show 2024
MINI започнува со примената на агенцискиот продажен модел во Европа
Втората генерација на BMW X2 е подолга, повисока и поширока споредено со првата, а добива и електрична изведба