Slide 1
Slide 1

Вести

Регулаторната комисија ги одреди цените на горивата за следните седум дена

Slide 1
Slide 1

28/12/2020

Регулаторната комисија за енергетика ги потврди цените на нафтените деривати за наредните седум дена, а пресметката направена според методологијата наложи задржување на истите цени на горивата.

Поточно, од полноќ цената на бензините и дизелот не се менува и ќе биде актуелна најмалку уште една седмица.

ЕУРОСУПЕР-95 бензинот останува со цена од 60,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР-98 ја задржува цената од 62,5 денари, додека литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 53 денари.

Намалена е цената на екстра лесното масло за половина денар и литар ќе чини 52,5 денари.

Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1

Најнови содржини

Land Rover ќе го задржи успешниот дизајн и во 5-тата генерација на Range Rover
Volvo е партнер на овогодинешното издание на фестивалот “Браќа Манаки”
Новиот Оpel Movano има 20% пониски трошоци за одржување и софтвер за оптимизирање на рути
Промотивна акција на Еуроимпекс: 15% попуст на оригнални Opel делови од системот за сопирање