Volkswagen ги претстави Variant и Alltrack изведбите на новиот Golf

Volkswagen продолжи со процесот на комплетирање на понудата на осмата генерација на Golf, а сега на ред дојдоа ...

Оф-роуд надградба: Opel ги претстави Combo Cargo и Vivaro со погон на сите тркала

Потенцијалот за оф-роуд, односно совладување на поекстремни подлоги е уште еден квалитет кој професионалците го посакуваат при изборот ...

Wrangler Rubicon 392 е најава за V8 изведба на популарниот модел на Jeep

Концептот Wrangler Rubicon 392 е повеќе од најава на Jeep за идна, посебно моќна изведба на својот легендарен ...

Audi го надгради Q5 со OLED технологија и нов инфо-забавен систем

Актуелната генерација на Audi Q5 го доби својот фејслифт, кој и во овој случај е фокусиран на технолошката ...

Хедонизам без граници: Defender со шатор на покрив за комплетна авантура

Возачите кои ќе решат дека заслужиле задоволство како новиот Land Rover Defender, однапред знаат дека инвестираат во долгогодишен ...

Тест: Range Rover Evoque D150 AWD – Есенција на вредности кои создаваат голем SUV заводник

Тивка еволуција на дизајнот при промена на генерациите можат да си дозволат само одреден број автомобили. Трендовите и ...

Range Rover доби специјална серија за одбележување на 50. роденден

Land Rover реши во 1970 година да го промовира својот прв луксузен теренец кој го доби името Range ...

Seat ја освежи Ateca со потрендовски дизајн и најнова технологија

Шпански Seat го исполни најавеното и денеска го претстави освеженото издание на својот прв SUV модел, популарната Ateca. ...

Новиот Defender пристигна во салонот на Jaguar Land Rover

Модерната интепретација на легендарниот Land Rover Defender беше подготвувана подолг период, а по периодот на почетна промоција, сега ...

Nikola Motors блесна на берзата по најавата за продажба на уникатен пик-ап

Американската старт-ап компанија Nikola Motors доживеа неверојатно зголемување на својата капитална вредност, непосредно откако стана дел од американската ...