Skip to content

„Да зборуваме искрено“ – Вини Џоунс во новата кампања за SsangYong Korando (Видео)

Корејскиот производител SSangYong започна голема европска офанзива предводена од новата генерација на Korando, а компактниот SUV доби нова ...

Toyota GR Yaris – Рели карактер со најмоќниот трицилиндерец во светот

Новата генерација на Toyota Yaris ќе биде интересен предизвик за фановите на малите автомобили, а покрај опцијата да ...

Opel ја претстави освежената Insignia и во спортската GSi изведба

Автомобилскиот саем во Брисел ја отвори новата 2020 година во однос на големите саемски манифестации посветени исклучиво на ...

SSangYong ја започна офанзивата, првиот Korando влезе во флотата на „Еnterprise“

Модерната и технолошки напредната гама на корејскиот бренд SSangYong веќе е достапна во продажниот салон на новиот македонски ...

Тест: Land Rover Discovery Sport D150 AWD – Рафиниран британски џентлмен со оф-роуд карактер

Еволуцијата на Land Rover не подразбира само големи инвестиции во развој на нови мотори и иновативни технологии, туку ...

Chevrolet Suburban стана прв автомобил со ѕвезда на „Патеката на славните“

Легендарниот американски модел, Chevrolet Suburban, стана прв автомобил кој добил своја ѕвезда на „Патеката на славните“ во Холивуд. ...

Автентичен концепт: 10 работи кои треба да ги знаете за Jeep Renegade

Во моментите кога понудата на нови автомобили е преплавена со кросовери и SUV модели, навистина е тешко да ...

Tesla Cybertruck – Футуристичкиот електричен пик-ап ќе располага со досег до 800 километри

Американска Tesla, поточно нејзиниот предводник Илон Маск, утринава на специјален настан во Лос Анџелес, го промовираше долго најавуваниот ...

Fiat Panda чиј прв сопственик бил Џани Ањели постави рекорд на аукција во Торино

Аукцијата на престижни автомобили на аукциската куќа „Болафи“, која се одржа во петокот, донесе интересно наддавање за примероци ...

Џејмс Бонд тест за легендарниот теренец: Новиот Defender „нема време за умирање“

Новата генерација на Land Rover Defender ја продолжува традицијата на бескомпромисниот теренец со долга историја, а во неговите ...