Технолошка надградба за Volkswagen Tiguan Allspace

Volkswagen во 2017 година реши да ја збогати својата понуда во SUV сегментот, со додавање на поголема Allspace ...

Mitsubishi го лансираше новиот Outlander преку Amazon

Mitsubishi официјално ја претстави новата генерација на Outlander, а јапонскиот бренд е и прв кој промоцијата ја реализираше ...

Citroën Berlingo Rip Curl: Сурферски дух како инспирација за повеќе авантури

Citroën и сурферскиот бренд Rip Curl ја продолжуваат успешната соработка, а сега на купувачите ќе им биде достапна ...

Dacia ќе ги повлече Dokker и Lodgy од својата понуда, најавен поголем SUV од Duster

Романскиот бренд Dacia неодамна ја претстави новата генерација на за себе ултра важните Logan и Sandero, a дел ...

Seat најави крај на производството на моноволуменот Alhambra

Популарноста на SUV моделите елиминираше многу модели од автомобилската сцена, а сегментот на моноволумени е тој почувствува најсериозни ...

Гордост на Citroën: Третата генерација на Berlingo ја надмина границата од 200.000 продадени примероци

Година и пол откако им стана достапен на купувачите, Citroën Berlingo веќе е продаден во над 200.000 примероци, ...

Субвенциите ја претворија Унгарија во рај за моделите со седум седишта

Актуелниот унгарски премиер Виктор Орбан пред неколку месеци ги соопшти новите мерки со кои неговата влада одреди повеќе ...

Ford освежи два модела: S-Max и Galaxy се покомфорни, поекономични и технолошки понапредни

Мултифункционалните Galaxy и S-Max остануваат важен дел од портфолиото на Ford, a нивните најнови изведби добиваат потрендовски дизајн, ...

BMW со X7 цели кон купувачите на Mercedes GLS и Audi Q7

Mалото затишје во продажните салони на BMW беше само најава за бурата која германскиот бренд почнува да ја ...

Новиот Volkswagen Touareg може да вози сам на брзини до 60km/h

Премиерата на Touareg отвори едно ново поглавје кај Volkswagen, а неговата инстант прифатеност меѓу купувачите во SUV сегментот, ...