Renagade и Compass 4xe пристигнаа на екстремни тестови во поларниот Арјеплог (Видео)

Актуелната ситуација влијае на продажбата на нови автомобили во Европа, но купувачите на првите плаг-ин хибрид изведби на ...

Range Rover Evoque е SUV шампион во задржување на вредноста

Новата генерација на Range Rover Evoque веќе доби многу престижни награди и ги исполнува продажните проекции на производителот, ...

Kia ги објави сите детали за четвртата генерација на Sorento

Откажувањето на Саемот во Женева привремено ја одложи и премиерата на новата генерација на Kia Sorento, но корејскиот ...

Tesla почна со испорака на првите примероци на Model Y

За разлика од претходните новитети во својата гама, Tesla успеа да почне со процесот на испорака на Model ...

Ентони Џошуа го вклучи Range Rover SVAutobiography во својот победнички тим

Актуелниот светски боксерски шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа, го засили својот тим со кој ќе се подготвува ...

VW T-Roc Cabriolet: Пријатно освежување меѓу кросоверите

Пролетните пробиви на сонцето ја активираат желбата за возење под отворено небо, а кабриолетите отсекогаш биле автомобили наменети ...

Електричниот Volkswagen ID.4 ќе дебитира годинава и тоа со погон на задните тркала

Виртуелната саемска еуфорија донесе и конкретни детали за првиот електричен SUV на Volkswagen, кој од својата премиера ќе ...

VW Touareg R ги обединува SUV моќта и предностите на PHEV погонот

Volkswagen реши да ги импресионира фановите на SUV моделите и перформансите, подготвувајќи го Touareg R, најмоќната изведба на ...

Cupra ја продолжува офанзивата со премиера на Formentor во Женева

Официјалната премиера на Cupra Leon пред четири дена малку ја засени подеднакво важната информација која ја објави раководството ...

Seat Tarraco FR: Спортска интерпретација на SUV гордоста на шпанскиот бренд

Моделот Tarraco отвори нови хоризонти за шпанскиот бренд Seat, кој сега гордо се претставува и во D-SUV сегментот, ...