Третата генерација на Range Rover Sport пристигна во Македонија, беше претставена на свечен настан

На свечен настан пред десетина дена новата генерација на Range Rover Sport имаше премиера во нашата земја.  Настанот ...

Фејслифт на Hyundai Ioniq 5 – отсега системот за полнење од добавувачот Rimac ќе ја подготвува батеријата за брзо полнење

Корејскиот гигант отвори ново поглавје во својот процес на електрификација со лансирањето на Ioniq 5. Преку 800 волтната ...

Електричниот знаменосец на Volvo, EX90 ќе користи осум камери, пет радари и 16 ултразвучни сензори

Електричниот EX90 ќе го замени тековниот XC90. Новиот модел во кровот ќе има вградено специјален LiDAR систем. Според ...

Porsche Road Tour 2022 – измешани чувства помеѓу традицијата на бензинските и супериорноста на електричните мотори

На почетокот на месецов, веќе традиционално, се одржа уште еден интересен и пред сѐ ексклузивен настан - Porsche ...

Audi делумно го претстави Activesphere и најави кои од претходните три Sphere концепти ќе стигнат до сериско производство

Audi делумно откри како ќе изгледа четвртиот модел во серијата на Sphere концептите. Производителот истовремено најавува како се ...

Концептот Skoda Vision 7S ги најавува најголемите промени за чешкиот бренд по приклучувањето кон VW Group

Skoda пред некоклу месеци веќе објави една фотографија од концептот Vision 7S преку која открива детали за тоа ...

Tesla Model Y го престигна Mercedes GLC во битката за најпродаван премиум SUV модел во Европа

Tesla Модел S е најпродаван премиум SUV во првата половина од годинава, завршувајќи го семестарот пред ривалите, вклучувајќи ...

408 – Новиот кросовер на Peugeot изложен во ротирачка сфера во музеј во северна Франција

Групацијата Stellantis за следната 2023 година планира лансирање на комплетно нов модел за својот бренд Peugeot. Новиот 408 ...

Aceman e првиот електричен кросовер од Mini – резултат од соработката со Great Wall

Mini ќе лансира мал кросовер позициониран под моделот Countryman, кој ќе биде произведуван во Кина, а ќе содржи ...

Преку C4 X, 24цм подолга изведба на база на C4, Citroën ќе таргетира купувачи во атрактивниот кросовер сегмент

На почетокот на следната година Citroën ќе лансира кросовер изведба на добропознатиот компакт C4, именувана како C4 X. ...