Специјална онлајн понуда од „Аутомобиле СК“: Избери, спореди, вози и плати ја првата рата по 6 месеци

Македонската компанија „Аутомобиле СК“ подготви специјална интернет страница за актуелните понуди и промотивни кампањи за возила од лагер ...

Alfa Romeo пред 70 години ја отвори Формула 1 со доминантна победа

За време на претходната 2019 година беше одбележана јубилејната илјадита трка во Формула 1 шампионатот, но денеска најпознатото ...

Alfa Romeo Giulia и Stelvio Quadrifoglio – Повеќе технологија и безбедност за спортските заводници

Alfa Romeo денеска ја реализираше најавената дигитална премиера на освежените Giulia Quadrifoglio и Stelvio Quadrifoglio, кои се претставени ...

Alfa Romeo најави премиера на освежените Giulia и Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo ги претстави освежените изведби на моделите Giulia и Stelvio во финишот на претходната година, а сега ...

Alfa Romeo креираше легендарни „дресови“ за моќната Giulia GTA/GTAm

Alfa Romeo веројатно ќе мора да направи одредени модификации на планираните роденденски настани и тоа само поради коронавирусот, ...

Alfa Romeo доби нов европски шеф

Италијанскиот бренд Alfa Romeo доби нов европски шеф, откако Арно Леклер ја доби позицијата која досега ја извршуваше ...

Привилегија за 500 купувачи: Alfa Romeo Giulia GTA со 540 кс

Alfa Romeo ја отвори серијата виртуелни премиери кои ќе ги заменат најавените изненадувања кои производителите ги подготвуваа за ...

Alfa Romeo најави „важен камбек“ во Женева, фановите сонуваат за големо роденденско изненадување

Alfa Romeo годинава прославува 110 години од своето постоење, а покрај тоа што италијанскиот бренд најави многу настани ...

Alfa Romeo со специјално лого најави активности со кои ќе го прослави 110. роденден

Влезот во 2020 година е најава за прославување на 110. роденден на италијанскиот бренд Alfa Romeo, кој од ...

Alfa Romeo Tonale ќе биде прв модел кој ќе користи заеднички ресурси на FCA и PSA

Новиот автомобилски гигант кој го создадоа PSA Groupe и FCA најавува позитивен ефект од здружувањето, пред се во ...