Раиконен и Џовинаци ја тестираа моќната Alfa Romeo Giulia GTA (Видео)

Кими Раиконен и Антонио Џовинаци беа поканети во тест центарот Балоко, каде Alfa Romeo ги развива своите спортски ...

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio прогласен за SUV на годината во својата класа

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio доби престижно признание од германскиот магазин „Ауто Цајтунг“, чие новинарско жири го избрало за ...

Холанѓанец се пофали со перфектната Giulia: 400.000 километри и не знае за проблем

Alfa Romeo барем во моментов не може да се пофали со гама формирана од број на модели како ...

Специјален ден за „алфистите“: Alfa Romeo денеска го прослави 110. роденден

Италијанскиот бренд Alfa Romeo денеска го одбележа својот 110. роденден, уште еднаш истакнувајќи ја својата долга традиција, историја ...

Alfa Romeo подготвува електричен кросовер за 2022 година

Фановите на Alfa Romeo веќе во 2021 година ќе имаат можност да се запознаат со новиот SUV модел ...

Специјална онлајн понуда од „Аутомобиле СК“: Избери, спореди, вози и плати ја првата рата по 6 месеци

Македонската компанија „Аутомобиле СК“ подготви специјална интернет страница за актуелните понуди и промотивни кампањи за возила од лагер ...

Alfa Romeo пред 70 години ја отвори Формула 1 со доминантна победа

За време на претходната 2019 година беше одбележана јубилејната илјадита трка во Формула 1 шампионатот, но денеска најпознатото ...

Alfa Romeo Giulia и Stelvio Quadrifoglio – Повеќе технологија и безбедност за спортските заводници

Alfa Romeo денеска ја реализираше најавената дигитална премиера на освежените Giulia Quadrifoglio и Stelvio Quadrifoglio, кои се претставени ...

Alfa Romeo најави премиера на освежените Giulia и Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo ги претстави освежените изведби на моделите Giulia и Stelvio во финишот на претходната година, а сега ...

Alfa Romeo креираше легендарни „дресови“ за моќната Giulia GTA/GTAm

Alfa Romeo веројатно ќе мора да направи одредени модификации на планираните роденденски настани и тоа само поради коронавирусот, ...