Aston Martin му подготвил отказ на актуелниот CEO – Енди Палмер

Британската групација Aston Martin-Lagonda решил да му врачи отказ на Енди Палмер, досегашниот CEO, како дел од сериозните ...

Палмер: Aston Martin ќе го следи примерот на Ferrari

Инвестирањето на канадскиот милијардер Лоренс Строл во Aston Martin најави подобри времиња за британскиот бренд кој се најде ...

Aston Martin го претстави моќниот V6 мотор подготвен за Valhalla (Видео)

Aston Martin продолжува да открива информации за својот суперавтомобил Valhalla, овојпат потенцирајќи го срцето, односно моторот кој ќе ...

Vantage Roadster носи силна доза емоции под отворено небо

Претстојната пролет ќе биде побогата за емоциите кои низ улиците ќе ги донесат престижните примероци на новиот Aston ...

Aston Martin му продаде пакет акции на канадскиот милијардер Лоренс Стол

Aston Martin постигна договор со канадскиот милијардер Лоренс Строл и тој ќе добие 16,7 проценти од акциите на ...

Aston Martin ја отвори фабриката во Ст. Атан, идниот дом на SUV моделот DBX

Британскиот автомобилски производител, Aston Martin, денеска официјално ја отвори својата нова фабрика во Ст. Атан, Велс и во ...

Канадски милијардер сака да го купи Aston Martin

Успешниот бизнисмен Лоренс Строл планира да го купи британскиот автомобилски бренд Aston Martin, тврдат дел од британските медиуми, ...

Aston Martin со ексклузивна изведба во чест на легендарниот Конкорд

Британскиот производител Aston Martin ја претстави ексклузивната изведба DBS Superleggera Concorde Edition, со која се одбележува 50-годишниот јубилеј ...

Aston Martin го претстави DBX – Првиот SUV на британскиот бренд доби AMG мотор

Aston Martin e бренд со традиција долга 106 години, а од денеска и официјално го има првиот SUV ...

Aston Martin го откри ентериерот, но и почетната цена за SUV моделот DBX

Aston Martin ги финализира подготовките за 20 ноември, денот кој е резервиран за премиерата на моделот DBX. Истата ...