Audi ќе ги дисконтинуира моделите A1 и Q2 и ќе се фокусира на поголеми премиум модели

Audi ќе го дисконтинуира производството на А1 и Q2, два од своите намали модели и наместо на нив, ...

Фејслифтот на Audi A8 вклучува 1.3 милиони микро-огледала за прецизно насочување на светлосниот сноп

Тековната генерација на Audi A8 е на пазарот од 2017 година, па за следната, 2022 моделска година производителот ...

Audi e-tron добива зголемена автономија како резултат на софтверска надградба

Околу 1.600 гости беа поканети на презентацијата на Audi e-tron во Сан Франциско во септември 2018, во празна ...

Audi воведува R8 V10 Performance RWD со 570 hp и 550 Nm вртежен момент

Audi повторно ја враќа изведбата на R8 со погон на задната оска и V10 мотор. Моторот има повеќе ...

Директор на Intel предвидува дека по 2025 воланите во возилата ќе бидат опционални

Еден од директорите на Mobileye дивизијата на Intel, веќе следната година очекува такси возила на улиците, во кои ...

Систем од хидраулични прскалки пред предните тркала ќе стави крај на аквапланинг ефектот

Факт е дека безмалку секој автомобил е подложен на аквапланинг. Слој на вода се формира под пневматиците на ...

Новиот Audi RS 3 овозможува со притискање на копче 100% од силата да се распредели на едно од задните тркала

Audi пред неколку дена официјално ја претстави третата генерација на RS 3 во Sedan и Sportback изведба, чии ...

Audi Q5 Sportback опремен со OLED технологија и “Hey Audi” системот пристигна во Скопје

Премиум производителот од Инголштад го претстави Q5 Sportback кон крајот на минатата година, а од неодамна овој CUV ...

Audi ќе атакува на релито Дакар со електрифициран погон и три „дрим-тим“ екипажи

Audi Sport го означи почетокот на подготовките за следното издание на легендарното рели Дакар, најавувајќи дека ќе биде ...

Новата генерација на Audi A4 ќе биде засилена со електрична изведба

Audi ја подготвува шестата генерација на повеќе од важниот модел A4, а понудата ќе биде сериозно електрифицирана, вклучувајќи ...