Audi со концептот A6 e-tron најави нов електричен луксузен седан

Шангајското мотор шоу му овозможи на Audi да ги претстави своите последните новитети како Audi Q4 e-tron, да ...

Премиера: Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron ќе бидат најдостапни електрични SUV модели на Audi

Германски Audi од денес официјално го зголеми своето електрично e-tron семејство со премиерата на моделот Q4 e-tron и ...

Audi започна со производството на Q4 e-tron во Цвикау

Audi официјално го започна производството на електричниот Q4 e-tron, кој ќе биде и прв целосно електричен автомобил кој ...

Audi нема да инвестира во развој на нови мотори со внатрешно согорување

Најавените построги еколошки норми за автомобилите се пресуден момент поради кој Audi решил да не инвестира во развој ...

Q4 e-tron се подготвува за премиера, Audi најави иновативни технологии и многу простор во кабината

Последните подготовки за премиерата на електричниот Q4 e-tron, Audi ги користи и за претставување на технолошките иновации и ...

Премиера на Audi e-tron GT: Гран туризмо модел на иднината кој доби и помоќна RS изведба

Audi веќе има модерни електрични автомобили во својата понуда, но од денеска e-tron семејството официјално е проширено со ...

Марк Лихте: Audi e-tron GT ќе биде идна дизајнерска икона

Премиерата на Audi e-tron GT е закажана за 9. февруари, а предводникот на дизајнерскиот тим Марк Лихте не ...

Audi потврди рекорден продажен квартал во својата историја

Audi ги претстави продажните резултати за 2020 година, а од нив се доаѓа до заклучок дека германскиот премиум ...

Audi A3 Sportback со плаг-ин хибрид погон ќе располага со 245 кс

Audi ја надополни понудата на својот компакт A3 Sportback со плаг-ин хибрид изведба, која овој пат ќе ја ...

Audi ја збогати понудата на Q3 и Q3 Sportback со плаг-ин хибрид изведба

Германскиот производител Audi реши првпат да понуди плаг-ин хибрид погон во компактната SUV класа, што значи дека во ...