Euro NCAP ги избра најбезбедните автомобили за 2019 година (Видео)

Европската агенција за контрола на безбедноста на автомобилите (Euro NCAP) и годинава ги потенцираше моделите кои оствариле најдобри ...

Норвешка битка за престиж: Audi e-tron со октомвриска лекција за Tesla

Автомобилскиот пазар во Норвешка не може да се натпреварува со бројките (121.096 автомобили во 2019 година) во однос ...

Audi со A8 TFSI-e ја воведе електрификацијата во луксузната класа

Електрификацијата го зголемува своето присуство кај премиум брендовите, а нова територија е освоена со потегот на Audi кој ...

Моќен пaкет за SUV заводниците: RS Q3 и Q3 Sportback добиваат по 400 коњски сили

Audi го надгради Q3 семејството со RS изведби на новата генерација на компактниот SUV, но и Q3 Sportback ...

Audi e-tron e првиот EV модел со највисока оценка на IIHS тестот

Кросоверот Audi e-tron стана првиот електричен автомобил со највисока оценка на американскиот тест за безбедност зад кој стои ...