Директорката на маркетинг на Audi најавува враќање на популарноста на седаните при воведувањето на автономното управување

Хилдегард Вортман, директор за продажба и маркетинг за брендот Audi, вели дека автопроизводителите треба да ги насочат своите ...

Директорот на VW Group најави развојна офанзива за брендот Audi

Оливер Блуме, извршниот директор на групацијата Volkswagen, во која спаѓа и премиум производителот Audi, најави офанзива во обновување ...

Audi воведува иновативни решенија за намалување на Co2 емисијата во своите фабрики

При комплетната транзиција од возила со мотори со внатрешно согорување кон електрични возила, Audi го менува начинот на ...

Audi ќе ги именува електричните модели со парни броеви, додека оние со мотори со внатрешно согорување – со непарни

Audi ќе направи промена во именувањето на моделите од својата гама, за да направи јасна дистинкција помеѓу комплетно ...

Екстра перформанси од Audi RS6 Avant Performance и RS7 Sportback Performance

Германскиот премиум производител Audi повторно ја поткрена границата на перформансите на своите спортски изведби преку додавање на дополнителни ...

Audi RS3 Performance Edition: 300 примероци со максимална брзина од 300 km/h

Со турбо моторот со 5 цилиндри, Audi RS3 веќе ужива посебен углед во сегментот на спортски компакти. Но, ...

Audi делумно го претстави Activesphere и најави кои од претходните три Sphere концепти ќе стигнат до сериско производство

Audi делумно откри како ќе изгледа четвртиот модел во серијата на Sphere концептите. Производителот истовремено најавува како се ...

Audi гради мрежа од центри за полнење, кои се независни од капацитетот на локалната електрична мрежа

Audi потврди дека ќе продолжи да инвестира во сопствени премиум локации на кои ќе бидат поставени полначи за ...

Audi e-tron GT освои награда во категоријата за возило со високи перформанси во рамки на World Car Awards 2022

Интернационално жири составено од 102 автомобилски новинари од 33 држави, ги избраа победниците преку тајно гласање. Главната награда ...

Audi e-tron Sportback со дигитални Matrix светла и 1.2 милиони пиксели, пристигна во салонот во Скопје

Електричниот кросовер, кој за првпат беше претставен за време на саемот во Лос Анџелес во 2019 година, сега ...