Skip to content

BMW i4 на зимски подготовки: Електричниот седан се подготвува за анти-Tesla мисија

Последното позирање на идниот i4 e дополнителна најава за фановите на BMW, кои наскоро ќе можат да ги ...

Новиот „дигитален клуч“ на BMW го отклучува автомобилот дури и со испразнет телефон

Втората генерација на системот за отклучување на автомобилите со помош на паметен телефон дополнително ја зголемува неговата функционалност ...

BMW M2 CS – Баварски ѕвер со 450 кс и погон на задните тркала

Официјалните детали за новиот BMW M2 CS само ги потврдија шпекулациите на специјализираните автомобилски медиуми. Ова ќе биде ...

SUV сегментот без финалист во изборот за Германски автомобил за 2020 година

Големиот број автомобилски признанија кои се доделуваат на глобално ниво се обидуваат да го истакнат најдобриот продукт за ...

Урбаниот трендсетер BMW 1 Series пристигна во Македонија

Спортски, кул, простран и елегантен, зачинет со свеж дизајн и најновите достигнувања од областа на комуникациските технологии, новиот ...

BMW ја прошири својата гама со 2 Series Gran Coupe

Новиот член на BMW портфолиото е официјално претставен од страна на германскиот производител, а се работи за моделот ...

Ван Хојдонк за дизајнот на Concept 4: BMW мора да продолжи со еволуцијата

Дизајнерската филозофија на BMW постојано еволуира, но концептот кој Германците го прикажаа на Саемот во Франкфурт, донесе многу ...

BMW мисли на најпребирливите SUV фанови: X5 M и X6 M стигнаа до 625 кс

Спортските карактеристики и динамичноста се дел од основниот концепт за моделите X5 и X6 на BMW, но Баварците ...

BMW развива нов V8 мотор, Daimler размислува само за електричните погони

Германските премиум брендови отсекогаш следеле слични трендови, кои им носеле и позитивни резултати во автомобилската индустрија. Сепак, забрзаниот ...

BMW има поинаков концепт за иднината, електричниот i3 заминува во пензија

Германскиот производител BMW веќе донел одлука дека урбаниот електричен автомобил i3 нема да добие наследник и тој постепено ...