Тиери Коскас, долгогодишен соработник на Таварес, е нов главен извршен директор на Citroën

Тиери Коскас - новиот главен извршен директор на францускиот автомобилски производител Citroën, кој пред назначувањето на новата позиција ...

Citroën го објави своето ново лого, десетто по ред во 103-годишната историја на брендот

Францускиот автомобилски производител Citroën го претстави комплетно новото лого и новиот бренд идентитет. Од следната година, новото лого ...

Бензинските и плаг-ин хибрид изведбите на Citroën C5 X пристигнаа во салонот во Скопје

Повеќе децении Citroën важеше за реномиран производител на модели од Д сегментот. Лимузините како DS, CX и XM ...

Преку C4 X, 24цм подолга изведба на база на C4, Citroën ќе таргетира купувачи во атрактивниот кросовер сегмент

На почетокот на следната година Citroën ќе лансира кросовер изведба на добропознатиот компакт C4, именувана како C4 X. ...

Раст од 7% на продажбата на Citroën во 2021, и покрај кризата со недостиг на полупроводници

Брендот во рамките на Stellantis групацијата забележа раст на продажбата во сите региони, а најдобар резултат постигна малиот ...

10-инчен екран и нова генерација на Advanced Comfort седишта се дел од фејслифтот на C5 Aircross

Citroën C5 Aircross е дел од SUV сегментот од 2018, па 2022 е годината во која компактниот француски ...

Opel, Citroën и Peugeot од месецов ќе нудат само електрични изведби на патничките ванови во Европа

Бензинските и дизел изведби на компактните, и вановите со средна големина годинава ќе престанат да се нудат во ...

Започна производството на ванови на Peugeot, Citroën и Opel со погон на водород

Комерцијалните ванови на групацијата Stellantis комбинираат погон од водородни ќелии и батерии за достигнување на автономија од 400 ...

Моделите на Citroën, Fiat, Peugeot и Opel од 2024 ќе овозможат трето ниво на автономно управување

Технологијата која ќе го овозможи ова е развивана во партнерство со BMW. Групацијата Stellantis ќе воведе трето ниво ...

Citroen ë-C4 и C5 Aircross Hybrid пристигнаа во салонот во Скопје

Кон крајот на минатата година Citroën ја лансираше новата генерација на C4, која за првпат вклучува и комплетно ...