BMW: Масивните вертикални „бубрези“ ќе бидат користени само за 4 Series

Неодамнешната премиера на втората генерација на BMW 4 Series предизвика интересна дебата меѓу фановите на брендот, со оглед ...

Технолошко засилување и нов мотор за купе и кабриолет изведбите на E-Class

Фејслифтот на актуелната генерација на Mercedes E-Class веќе ги опфати и купе и кабриолет изведбите, кои сега во ...

BMW покажа атрактивен концепт како најава за новата Серија 4

Баварскиот производител ја продолжи традицијата на атрактивни концепти, а во Франкфурт на ред дојде Concept 4. Се работи ...

Третата генерација на Porsche Cayenne добива и Coupe изведба

Терминот „купе“ добива малку поинаква интерпретација кога се употребува кај SUV моделите, но факт е дека тоа нема ...