Малото електрично возило на Cupra ќе се вика Raval и ќе биде лансирано во 2025 година

Преградието на Барселона е инспирација за името на малиот електричен автомобил кој ќе биде додаден во портфолиото на ...

Tesla, Bentley и Cupra со најголем раст на продажбата во февруари

Производителите Tesla, Bentley, Cupra и Honda во февруари забележаа двоцифрен, односно троцифрен раст на продажбата изразен во проценти. ...

Директорот на Cupra најави уште два нови електрифицирани модели, покрај најавените Tavascan и Urban Rebel

Спортскиот бренд на VW Group планира удвојување на приходите во 2022 година. Ова значи зголемување на продажбите на ...

Малото електрично возило на Cupra ќе биде повисоко ценовно позиционирано од сестринскиот VW модел

Електричниот модел на шпанскиот бренд ќе биде позициониран помеѓу масовниот и премиум сегментот. Електричниот модел на Cupra, базиран ...

Премиера: Born е првата електрична Cupra, доаѓа со автономија до 540 км

Cupra денеска ги објави сите детали за Born, уште еден самостоен модел на шпанскиот перформанс бренд, но и ...

Раѓање на Born: Главниот дизајнер го најави првиот електричен автомобил на Cupra

Шпанскиот бренд Cupra ја закажа премиерата на својот прв електричен модел Born за 25. мај, а една недела ...

Последни подготовки пред премиерата: Екстремен тест за Cupra Born (Видео)

Шпанскиот бренд Cupra ги финишира подготовките за електричниот модел Born, а последните екстремни тестирања биле направени во поларни ...

Cupra ќе го произведува Tavascan, Seat најави електричен кросовер до 2025 година

Шпанските брендови Seat и Cupra денеска ја одржаa својата годишна конференција на која раковдството објавни интересни детали за ...

Cupra Formentor и Polestar 2 со импресивни EuroNCAP резултати

Безбедноста мора да биде приоритет за возачите и сите учесници во сообраќајот, а EuroNCAP продолжува со тестирањата по ...

Cupra најави пожестока изведба на Formentor со мотор со пет цилиндри

Брендот Cupra подготвува уште едно изненадување за фановите на SUV перформанс моделите, а тоа ќе биде најмоќната изведба ...