Formentor е моќно поглавје во SUV перформанс приказната на Cupra

Октомври е месецот во кој првите примероци на екстравагантниот спортски SUV, Cupra Formentor, треба да стигнат до трпеливите ...

Шпански Seat доби нов претседател

Шпанскиот производител Seat денеска официјално ја информираше јавноста дека нов претседател на компанијата ќе биде Вејн Грифитс. Грифитс ...

Електричниот el-Born ќе дебитира во понудата на Cupra

Раководството на шпанскиот производител Seat, денеска пред медиумите ја претстави својата стратегија за наредните години, потенцирајќи ги и ...

Cupra Formentor е првиот официјален автомобил на фудбалскиот клуб Барселона

Фудбалскиот гигант Барселона ќе биде официјален партнер на брендот Cupra наредниов период, а моделот Formentor во иднина ќе ...

Освежена Cupra Ateca за уште поголемо задоволство зад волан

Една недела по официјалната дигитална премиера на освежената Seat Ateca, сличен третман доби и поспортската изведба потпишана од ...

Cupra Garage – Специјален дом за специјален бренд

Специјалени автомобили за специјални луѓе, вака отприлика брендот Cupra сака да ги претставува своите модели чиј број набрзо ...

Cupra ја продолжува офанзивата со премиера на Formentor во Женева

Официјалната премиера на Cupra Leon пред четири дена малку ја засени подеднакво важната информација која ја објави раководството ...

Cupra Leon: Жешкиот компакт доби PHEV изведба и максимални 310 КС

Денешниот ден со цела своја симболика (20.02.2020) ќе биде забележан како важно поглавје во историјата на Cupra, пеформанс ...

Cupra го „обезбеди потписот“ на Тер Штеген

Шпанскиот бренд Cupra го промовираше Марк Андре тер Штеген за свој нов „член“, односно глобален амбасадар и човек ...

Cupra закажа промоција на првиот Leon кој ќе го носи логото на новиот бренд

Шпански Seat го одреди 20. февруари како ден на кој брендот Cupra ќе ја претстави својата интерпретација на ...