Cupra Ateca Limited Edition – Жешка SUV порција со специјални зачини

Cupra веќе ги финишира подготовките за промоцијата на својот прв самостоен модел Formentor, неодамна во Франкфурт го претстави ...

Tavascan е иднината на Cupra и голем миленик на саемската публика

Брендот Cupra ги прави првите чекори откако доби самостојност од Seat, a во Франкфурт беше претставен вториот концепт ...

Cupra го најави Tavascan: Концепт за моќно SUV купе со електричен погон

Автомобилскиот саем во Франкфурт ќе биде можност за прво соочување со Cupra Tavascan, новиот концепт на брендот кој ...