Норвешка битка за престиж: Audi e-tron со октомвриска лекција за Tesla

Автомобилскиот пазар во Норвешка не може да се натпреварува со бројките (121.096 автомобили во 2019 година) во однос ...

Volkswagen со SUV концептот ID.Next го потврди првиот електричен модел за кинескиот пазар

Германски Volkswagen останува фокусиран на многу важниот кинески пазар, а сега овој бренд и официјално ги најави своите ...

Цената на батериите се намалува, но не и разликата меѓу електричните и класичните изведби

Цената на батериите има најголемо влијание врз продажната цена на електричните автомобили, а од нејзиното намалување ќе зависи ...

Opel најави осум модели: Corsa-e и Grandland X Hybrid4 се само најава за целосната електрификација

Премиерата на првата електрична изведба на Corsa и плаг-ин хибридната изведба на Grandland X беа последните освежувања во ...

Vision Gran Turismo Coupé e виртуелно електрично возило од Jaguar

Инспириран од тркачкиот I-TYPE4 кој се натпреварува во Formula E шампионатот и eTROPHY моделите, британскиот бренд креираше електричен ...

Семејниот кросовер Ariya jа покажува електричната иднина на Nissan

Саемот за автомобили во Токио беше вистинска прилика за Nissan на домашен терен помеѓу другите новини да го ...

Прво електрично Volvo: XC40 Recharge добива автономија од 400 километри со едно полнење

Изминатиот период Volvo објавуваше разни детали за својот прв електричен автомобил, а по денешната премиера е многу појасно ...

Toyota и Lexus ќе имаат три електрични модели до 2021 година

Јапонската групација Toyota во чиј состав е и премиум брендот Lexus важи за пионер во однос на хибридната ...

Уникатна Jaguar авантура: I-Pace стана електрично такси на Нирбургринг

Jaguar стана прв автомобилски производител кој на располагање става електрично такси на секогаш предизвикувачката патека, Нирбургринг во Германија. ...

Porsche ги објави деталите за Taycan 4S: Основната изведба доби 530 коњски сили

Не помина долго време откако Porsche официјално го претстави својот прв електричен автомобил кој го доби името Taycan, ...