Volkswagen планира 70 проценти електрични автомобили во европската продажба во 2030 година

Брендот Volkswagen најави побрзо темпо во однос на електрификацијата и според првиот човек, Ралф Брандштатер, дури 70 проценти ...

Porsche ја засили електричната понуда со Taycan Cross Turismo

Porsche Taycan се претвори во пријатно изненадување за скептиците кои не веруваа дека германскиот бренд може да понуди ...

C40 Recharge е првиот целосно електричен модел на Volvo

Стратегијата за електрификација на Volvo подразбира целосна трансформација на понудата во електрични автомобили до 2030 година, а шведскиот ...

Мултифункционалност на електричен погон: Citroën го најави ë-Berlingo со 280 км автономија

Докажаните универзални квалитети на патничката верзија на Citroën Berlingo во иднина ќе бидат достапни и на електричен погон, ...

Hyundai со електрична премиера: Ioniq 5 располага со 800V технологија и V2G систем

Електричните модели ја покажуваат решителноста на производителите што побргу да се соочат со новата ера во мобилноста, а ...

Porsche најави поголем клиренс и различна суспензија за Taycan Cross Turismo

Зимската сезона одлично се вклопува во амбициите на Porsche да ги тестира и утврди лимитите на еден електричен ...

Ford со голема инвестиција го потврди Келн како европски центар на електрификацијата

Ford најави целосна електрификација на својата гама, а во тој процес секако ќе биде вклучен и европскиот оддел ...

Peugeot го вклучи e-Rifter во својата гама на електрични автомобили

Францускиот бренд Peugeot продолжува со глобалната стратегија за електрификација на целата своја гама на патнички возила, а во ...

Škoda претстави Sportline изведба за електричниот Enyaq iV

Škoda ја прошири понудата со нова Sportline изведба, овој пат кај електричниот Enyaq iV, чија продажба започнува оваа ...

Peugeot e-208 прогласено за „Електрично бизнис возило за 2021 година“

Peugeot e-208 ја освои првата награда во категоријата „Electric Business 2021“, на шестото издание на “Business Trophies 2021” ...