Ferrari го надгради Portofino со повеќе моќ и нова трансмисија

Првата целосно дигитална премиера во историјата на Ferrari беше реализирана за претставувањето на моделот Portofino M. Се работи ...

Ferrari реши да го заврши производството на GTC4Lusso

Изминатиот период светските специјализирани медиуми пренесуваа различни информации за судбината на моделот GTC4Lusso, а Ferrari конечно потврди дека ...

Легендарниот Enzo постави нов рекорд на онлајн аукција

Коронавирусот ги спречи и класичните аукции на автомобили, но колекционерите имаат алтернатива, откако на сцена стапија онлајн наддавањата. ...

Ferrari ќе понуди електричен модел кога ќе има технологија со која ќе ги помести стандардите

Ferrari со претставувањето на моделот Stradale SF90 го отвори процесот на електрификација, но и натаму останува на ставот ...

Саинц ќе го замени Фетел во Ферари, Рикардо се сели во Мекларен

Ферари и Себастијан Фетел пред два дена потврдија дека веќе нема да соработуваат од наредната сезона, а денеска ...

Френк Стивенсон открива: Како го дизајнирав Ferrari F430 (Видео)

Еден од највлијателните автомобилски дизајнери, Френк Стивенсон, продолжи со својот видео серијал во кој открива како течел процесот ...

Гламурозното полициско Ferrari од 1962 година достапно за колекционерите

Компанијата Girardo & Co. ја потврди продажбата, на како што го најавуваат најгламурозниот полициски автомобил во историјата. Се ...

Ferrari заработува 86.369 евра по примерок, Tesla губи пари за секој продаден автомобил

Продажните статистики на годишно ниво обично доцнат на стартот на следната календарска година, но затоа исцрпните информации овозможуваат ...

Ferrari во судски спор за правата на името Purosangue

Италијанскиот производител Ferrari ќе се обиде судски да го добие правото на користење на името Purosangue (чистокрвен), кое ...

Ferrari ја надмина границата од 10.000 продадени примероци, познат и европскиот бестселер

Официјалните продажни и финансиски резултати на Ferrari откриваат дека 2019 година донела рекордна продажба за италијанскиот производител на ...