Видео разгледница од Маранело: Ferrari покажа како го произведува SF90 Stradale

Моделот SF90 Stradale има посебно значење за Ferrari, легендарниот бренд кој го испорача не само својот прв плаг-ин ...

Ferrari втора година по ред е најмоќен бренд во светот

Рангирањето на „Brand Finance Global 500“ втора година по ред го постави Ferrari во позиција на најмоќен светски ...

Ferrari нема да продава електричен автомобил уште долго време

Најголемиот дел автомобилски производители или веќе претставија или најавуваат електричен автомобил(и), но Ferrari е на друга фрекфенција и ...

Аукциски рекорд: Американец плати шестцифрена сума за Ferrari брошура

Колекционерите на легендарните автомобилски олдтајмери често знаат да издвојат и милионски суми за ретки примероци на дел од ...

„Долче вита“ во Ferrari стил: Први детали за Roma, новото V8 купе со 620 коњски сили

Ferrari го исполни своето ветување за премиера на целосно нов модел на средината на ноември, па вечерва се ...

Ferrari ќе заработи повеќе од што очекуваше, нов модел дебитира уште овој месец

Надминувањето на очекуваните продажни резултати во третиот квартал се причина што Ferrari ги зголеми проектираните финансиски обрт и ...

Porsche 911 е најпрофитабилен модел на автомобилскиот пазар во 2019 година

Дел од автомобилските производители можат во својата понуда да имаат модели чија продажна цена во евра е со ...