Skip to content

Hybrid изведбите на Fiat 500 и Panda ја најавуваат електрификацијата на италијанскиот бренд

Fiat веќе најави дека 2020 година ќе биде година за трансформација и активен влез во процесот на електрификација, ...

Fiat останува најпродаван бренд во Италија, Jeep Compass најпопуларен меѓу дизелите

Терминот стагнација најдобро одговара на случувањата на автомобилскиот пазар во Италија во 2019 година, откако бројките покажуваат минимален ...

Компакт шампион на GTÜ 2020: Fiat Tipo со помалку дефекти и од германските премиум ривали

Германската организација за технички инспекции на автомобилите (GTÜ) секоја година составува ранкинг на моделите кои се присутни на ...

Полска гордост на FCA: Фабриката во Тихи произведе 12 милиони автомобили

Fiat 500 во црвена боја стана ѕвезда на денот во фабриката на Fiat-Chrysler во Тихи, Полска, откако вчера ...

Fiat Panda чиј прв сопственик бил Џани Ањели постави рекорд на аукција во Торино

Аукцијата на престижни автомобили на аукциската куќа „Болафи“, која се одржа во петокот, донесе интересно наддавање за примероци ...

FCA го доби „Гранде Торино“: Гигантскиот брод може да транспортира 7.600 автомобили до Америка

Групацијата Fiat-Chrysler постепено ги исполнува зацртаните цели од легендарниот Серџо Маркионе, а неговите наследници на највисоките раководни функции ...

Panda продолжува да царува во Италија – Миленикот на Fiat ќе ја заокружи годината со убедлива предност

Изминатиов период во јавноста се анализираше и коментираше најавата дека Fiat може да се откаже од А сегментот, ...

Mini и Fiat најчесто завршуваат кај француските дами, Fiat 500 доминантен кај женските возачи

Франција важи за еден од најголемите и најразвиените европски автомобилски пазари, па затоа и бројките кои ги постигнуваат ...

Концептот Fiat Centoventi награден со престижната награда „Red Dot 2019“

Италијанскиот бренд Fiat го доби признанието „Red Dot 2019“ за концептот Centoventi, кој ја претставува визијата на производителот ...

Fiat претстави луксузна Panda со Trussardi потпис

Безвременската Fiat Panda годинава е лидер според европската продажба во сегментот на мали автомобили, а италијанскиот бренд и ...