Skip to content

Opel подготви специјална Corsa за фановите на Борусија Дортмунд

Продажбата на новата Opel Corsa веќе започна во сите европски земји, меѓу кои и Македонија, германскиот производител очекува ...

Возевме Opel Corsa: Бестселерот пристигнува во моќно издание

Ако некој новитет може да ја освежи автомобилската понуда на европска територија, тогаш тоа сигурно е Opel Corsa. ...

Škoda го започна производството на електричниот CitiGo iV

Електрификацијата кај чешкиот производител Škoda веќе станува реалност, а прв целосно електричен автомобил кој ќе се продава со ...

Mini се пофали со својот најбрз модел: JCW GP е „џебна ракета“ со 306 коњски сили

Mini одамна најави дека саемската манифестација во Лос Анџелес ќе биде збогатена со најбрзата изведба во историјата на ...

Повеќе шарм и нов имиџ за малиот Mitsubishi Space Star

Малиот Space Star/Mirage останува дел од понудата на Mitsubishi за европските пазари, а денеска јапонскиот производител го претстави ...

Mitsubishi најави нова, потрендовска верзија на малиот Space Star

Со првата официјална фотографија, Mitsubishi го најави новото издание на моделот Space Star/Mirage, кој и натаму има посебно ...

Panda продолжува да царува во Италија – Миленикот на Fiat ќе ја заокружи годината со убедлива предност

Изминатиов период во јавноста се анализираше и коментираше најавата дека Fiat може да се откаже од А сегментот, ...

Модел од насловна страна: 208 GT Line е доказ дека Peugeot сака да ги поместува стандардите

Октомврискиот старт на продажбата на новата генерација на Peugeot 208 значи дека за првичните резултати од приемот кај ...

John Cooper Works GP ќе дебитира во Л.А: Екстремни перформанси за најмоќното Mini во историјата

Претстојниот автомобилски саем во Лос Анџелес ќе биде настанот на кој Mini реши да ја претстави својата најмоќна ...

Историски ден за Volkswagen: Електричниот ID.3 тргнува од Цвикау, планира да заврши како бестселер

Не само што не е прв електричен автомобил на пазарот, туку не е ниту прв електричен модел на ...