Ford можеби ќе лансира наследник на Fiesta, поставен на електирчна платформа од Volkswagen Group

Американскиот гигант Ford размислува за замена за својот култен модел Fiesta, кој би бил поставен на платформа на ...

Хакери за само 2 минути го хакираа софтверот на Tesla Model 3, што им донесе прва награда на настанот за сајбербезбедност

Истражувачи од компанијата за сајбербезбедност Synactive освоија 350,000 долари и Tesla Model3 за време на конференцијата посветена на ...

Dacia Sandero е на пат да стане најпродаван модел во Европа во два последователни месеци

Dacia успеа да продаде 17,677 примероци од малиот хеџбек во февруари, што претставува зголемување од 41% споредено со ...

Volkswagen го претстави ID.2all, концепт за електрично возило кое ќе чини помалку 25.000 евра

Преку концептот ID.2all, Volkswagen презентира нов дизајнерски правец и, за првпат, можност за купување на електрично возило по ...

Фејслифт на ID.3 – отсега сопствениците ќе може да доплаќаат за функционалности преку онлајн продавница во самото возило

Неколку години по ласнирањето, Volkswagen го промовираше и сеопфатниот фејслифт на комплетно електричниот ID.3 модел. ID.3 e првиот ...

80% од компонентите на наследникот на Nissan Micra ќе бидат идентични со оние на електричниот Renault 5.

Наследникот на Nissan Micra ќе биде развиен и произведуван од страна на Renault, а 80% од компонентите во ...

Сестринскиот бренд на Volvo, Polestar, најави фејслифт на Polestar 2 кој ќе има постојани магнети и специјални инвертори

Обновениот Polestar 2 модел добива повеќе сила, автономија, нов погон и нов изглед, преземен од неодамна претставениот SUV ...

Peugeot е лидер во B сегментот на електрични возила во Европа во 2022 година

По сумирањето на резултатите од изминатата, турбулентна година во автомобилската индустрија, на површина испливуваат моделите и производителите кои ...

Peugeot 208 е на пат да стане севкупен бестселер во Европа според продажбата во 2022 година

Како што наближува крајот на 2022, сѐ поинтересни стануваат извештаите за севкупната продажба на автомобилските производители во текот ...

ТЕСТ: Peugeot 308 PHEV Active – одличен баланс помеѓy комфор, возни перформанси и хибридна технологија

Во очекување на лансирање на комплетно електричната изведба на 308, во меѓувреме на тест ја добиваме плаг-ин хибридната ...