Peugeot го претстави фејслифтот на седанот 508 – сега достапни се дури три хибридни мотори

На половина од генерацискиот циклус на адутот на Peugeot помеѓу седаните, време е за освежување на изгледот.  И ...

SUV моделите на Peugeot ќе го добијат 48-волтниот хибриден систем развиен од Stellantis и Punch Powertrain

Во вториот квартал на годинава, 48-волтниот систем на Stellantis ќе започне да се вградува во Peugeot 3008 и ...

ТЕСТ: Peugeot 308 PHEV Active – одличен баланс помеѓy комфор, возни перформанси и хибридна технологија

Во очекување на лансирање на комплетно електричната изведба на 308, во меѓувреме на тест ја добиваме плаг-ин хибридната ...

Следната генерација на C-HR, која треба да биде лансирана догодина, ќе добие своја плаг-ин хибридна изведба

Со додавање на плаг-ин хибридна изведба на компактниот кросовер, Toyota ќе има три такви модели во своето портфолио, ...

Peugeot 408 “под лупата” на околу 600 претставници на интернационалните медиуми

Кросоверот со примеси на SUV и coupé, веќе започна да излегува од производните ленти во француската фабрика Мулхаус, ...

Јурген Клоп – долгогодишниот бренд амбасадор на Opel, се појави во промотивна кампања за Astra плаг-ин хибрид

"Ова е мое деби во електричната мобилност. Сега возам електрично возило - возбудливо", беа првите зборови на еден ...

Е-Expert, ванот на Peugeot добива изведба со водороден погон, за чие надополнување се потребни само 3 минути

Следејќи го примерот на останатите ванови од Stellantis групацијата, Peugeot Expert од септември годинава ќе биде достапен и ...

Екстензивен фејслифт на Toyota Corolla, отсега со посилни бензински и хибридни погони

Toyota започна да практикува покуси фејслифт интервали на дел од своите модели, во обидот тие да останат конкурентни ...

5-тата генерација на Lexus RX нѝ носи луксузен SUV со три хибридни изведби и сила до 371 hp

Lexus ја претстави петтата генерација на моделот RX. Луксузниот SUV ќе биде достапен во три хибридни изведби, од ...

Караван изведбата на Opel Astra ќе атакува на позицијата на Skoda Octavia – бестселерот во сегментот во Европа

Opel ќе понуди две плаг-ин хибридни изведби од караван изведбата на Astra, која следната година ќе се придружи ...