Првиот електричен модел на Sony и Honda ќе има чипови кои ќе овозможат 800 трилиони операции во секунда

Според најавите на претставниците на новиот бренд кој настана преку заедничкото вложување на Sony и Honda, купувачите на ...

Sony oд 2025 ќе започне со испораки на првиот електричен модел

Sony, гигантот од електронската индустрија и автомобилскиот производител Honda заеднички развиваат електрични автомобили. Првиот производ од ваквата соработка ...

Honda го најави новиот H-RV само со хибриден погон

Новата генерација на Honda H-RV ќе биде достапна до крајот на оваа година, а очекувано во иднина овој ...

Honda e стана прв јапонски модел кој е избран за Германски автомобил на годината

Јапонска Honda направи сериозен исчекор во својата стратегија, промовирајќи го својот прв мал електричен автомобил кој го доби ...

Два модела стигнаа до пет ѕвезди на Euro NCAP тестот

Безбедноста мора да остане најважен приоритет за возачите, а новите автомобили стануваат поскапи пред се и поради напредокот ...

Седум финалисти во борба за признанието „Auto Best“ за 2021 година

Автомобилското признание „Auto Best“ традиционално ќе биде доделено и оваа година, а новинарското жири составено од 31 член ...

Јапонската влада предложила здружување на Nissan и Honda

Иднината на дел од автомобилските производители е доведена во прашање поради комплицираниот и скап процес на транзиција на ...

Honda го распродава Civic Type R Limited Edition уште пред да го претстави

Honda претходно најави дека специјалната изведба Civic Type R Limited Edition ќе биде продадена во само 100 примероци, ...

Honda e гарантира уникатен пристап на електричен погон во урбаната џунгла

Европските купувачи веќе можат да добијат примерок на Honda e, малиот електричен автомобил со кој јапонскиот бренд се ...