Hyundai Europe предвидува продажен рекорд и покрај намалените продажби на Ioniq 5 во првиот семестар

Мајкл Кол, 59-годишниот директор на Hyundai Europe, е апсолутно уверен дека неговиот бренд наскоро ќе го надмине продажниот ...

Hyundai цели кон двоцифрени маржи по воведувањето на новата платформа во 2030 година

Hyundai Motor ќе лансира нова платформа за електрични возиал која ќе ја замени постоечката, а истовремено ќе влијае ...

Hyundai не ги намалува цените на електричните автомобили за да ja заштити нивнaта остаточна вредност

Европската дивизија на корејскиот автомобилски гигант Hyundai нема да го следи примерот на Tesla во однос на намалувањето ...

Hyundai и Kia проектираат дури 10% раст на својата продажба во 2023 година

И покрај неостварените продажни таргети од минатата 2022 година, Hyundai и Kia планираат да ја зголемат својата продажба ...

Фејслифт на Hyundai Ioniq 5 – отсега системот за полнење од добавувачот Rimac ќе ја подготвува батеријата за брзо полнење

Корејскиот гигант отвори ново поглавје во својот процес на електрификација со лансирањето на Ioniq 5. Преку 800 волтната ...

Падот на продажбата во Европа му овозможи на Hyundai да го зголеми пазарниот удел за цел процентен поен на 4.7%

Продажбата на корејскиот производител во изминатиот период е потпомогната од побарувачката за електричниот Ioniq 5, кој веќе цела ...

Hyundai го претстави Ioniq 6 – електрично спортско купе со 800 волтна технологија на полнење од добавувачот Rimac

Hyundai, со мало задоцнување, ќе го лансира Ioniq 6 на почетокот на следната година. Иако следејќи ја номенклатурата ...

Извршниот директор на Hyundai ги пренаменува ресурсите кон електричните модели

Самоуверениот извршен директор на Hyundai, Јаехун Чанг смета на годишен раст од 57% на глобалните продажби на електрични ...

Hyundai, Renault и Ford ќе учествуваат на Саемот во Минхен

Автомобилскиот саем во Минхен е планиран по нов концепт со кој производителите ќе имаат можност да ги претстават ...

Hyundai ја претстави жешката Kona N со 280 коњски сили

Понудата на Hyundai Kona од денеска е официјално побогата спортската изведба Kona N, динамичен кросовер кој ќе располага ...