Skip to content

Иновативни седишта на Jaguar Land Rover кои симулираат движење

Jaguar Land Rover смета дека има одговор за дилемата како ќе изгледаат седиштата на иднината, откако ја претстави ...

Електричниот Jaguar I-Pace доби дополнителен досег од 20 километри

Jaguar I-Pace останува еден од најпопуларните и најпосакуваните електрични автомобили во премиум сегментот, а британскиот производител потврди дека ...

Jaguar го освежи F-Type: Брутална убавина со V8 сценарио

Jaguar ги сподели првите фотографии и информации за освежениот F-Type, или новата верзија на спортската икона која ја ...

Тест: Jaguar XE D180 – Технолошка еволуција и уште поголемо задоволство зад волан

Британскиот бренд Jaguar го искористи сериозниот циклус инвестиции на својот нов сопственик, за повторно да креира респектабилна понуда ...

Специјална серија за Jaguar XJ: Збогување на холивудски начин

Моделот XJ како знаменосец има посебно значење за историјата на брендот Jaguar, a по повеќе од пет децении ...

„Automobili Group“ ги отвори вратите за фановите на Jaguar и Land Rover, дебитираа и освежените XE и Discovery Sport

Постојаните моделски освежувања во гамата на Jaguar и Land Rover не дозволува посетата на продажниот салон на „Automobili ...

Open Experience Day во среда: Искористете ја можноста за премиум искуство со моделите на Jaguar и Land Rover

Запознавањето и соочувањето со квалитетите на автомобили потпишани од Jaguar и Land Rover не може да биде секојдневен ...

Vision Gran Turismo Coupé e виртуелно електрично возило од Jaguar

Инспириран од тркачкиот I-TYPE4 кој се натпреварува во Formula E шампионатот и eTROPHY моделите, британскиот бренд креираше електричен ...

Познати 35-те кандидати за Европски Автомобил на Годината за 2020

Помеѓу 35-те финалисти ќе се бара наследникот на Jaguar I-Pace, електричниот SUV кој минатата година ја однесе наградата ...

Уникатна Jaguar авантура: I-Pace стана електрично такси на Нирбургринг

Jaguar стана прв автомобилски производител кој на располагање става електрично такси на секогаш предизвикувачката патека, Нирбургринг во Германија. ...