Jaguar Land Rover има нов бренд идентитет, во кој се намалува значењето на Land Rover

Новиот корпоративен идентитет на групацијата JLR (која претходно беше именувана како Jaguar Land Rover), го насочува деловниот фокус ...

Jaguar Land Rover повторно е профитабилен како резултат на удвоените продажби на новиот Range Rover

Британскиот производител успешно се врати во зоната на профитабилноста откако поголемата достапност на полупроводниците овозможи зголемување на производството ...

Jaguar го зголеми гарантниот период на 5 години или 150,000 изминати километри

Од 1-ви јули годинава, британскиот премиум автомобилски производител Jaguar воведува нови поволности за купувачите во своите гарантни договори ...

При електрифицирањето на гамата во 2025, Jaguar ќе се репозиционира во луксузниот сегмент на Bentley

Според стратегијата, Jaguar ќе произведува помалку автомобили, но тие ќе бидат поексклузивни, а ќе ги таргетираат клиентите на ...

Jaguar остана без својот главен дизајнер Џулијан Томсон

Џулијан Томсон ја презема најодговорната функција во дизајнерскиот тим на Jaguar по заминувањето на легендарниот Иан Калам, но ...

Пристигнаа освежените E-Pace и F-Pace: SUV еволуција со повеќе луксуз и технологија

Jaguar може да биде задоволен од начинот на кој беа прифатени SUV моделите, E-Pace и F-Pace, а нивните ...

Jaguar Land Rover најави нов систем за филтрација на кабината кој ги уништува и вирусите

Прочистувањето и филтрацијата на кабината стана интересен бенефит барем за купувачите на премиум автомобили, а Jaguar Land Rover ...

Jaguar со 12 реставрирани примероци одбележува шест децении од претставувањето на E-Type

Во годината во која се одбележуваат точно шест децении од премиерата на култниот E-Type, Jaguar преку својот Jaguar ...

Jaguar ќе продава само електрични модели, првиот Land Rover на електричен погон во 2024 година

Jaguar Land Rover денеска ја најави својата стратегија за актуелната деценија, во која очекувано, во фокусот е електрификацијата. ...

Jaguar ќе изработи осум реплики на легендарниот C-type

Jaguar реши да одбележи 70 години од првата победа на трката „24 часа Ле Ман“, со производство на ...