Jaguar го постави E-Pacе на нова платформа и го освежи со технологија и PHEV изведба

Jaguar E-Pace вози во својата прва генерација и останува еден од најпопуларните модели не само на британскиот бренд, ...

Jaguar XE доби дизел мотор со MHEV технологија и напреден инфо-забавен систем

Неодамна освежениот Jaguar XE доби нова важна надградба, со што се приклучи на поголем број модели од JLR ...

Jaguar Land Rover ја зголеми продажбата за над 50 проценти за еден квартал

Кризата со коронавирусот ги погоди сите автомобилски производители, но тие полека им се враќаат на вообичаените, или посакуваните ...

Надградба на спортската елеганција: Jaguar го освежи луксузниот XF

Седаните на Jaguar можеби во моментов се во сенка на SUV понудата на брендот, но препознатливиот спортски карактер ...

Jaguar го освежи F-Pace: Попривлечен однадвор, полуксузен однатре, отсега достапен и како плаг-ин хибрид

Jaguar влезе на нова територија со лансирањето на првиот SUV модел кој го нарече F-Pace, за неколку години ...

Jaguar Land Rover доби нов импресивен мултифункционален центар во Лондон

Британскиот пазар има посебно значење за Jaguar Land Rover, а тоа компанијата го покажа уште еднаш со отворање ...

Тјери Болорe ќе биде нов CEO на Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover официјално ја заврши потрагата по нов Извршен директор и носител на највисоката менаџерска позиција во ...

Иновација на Jaguar Land Rover: Бесконтактен екран за поголема безбедност и заштита од вируси

Соработката на Jaguar Land Rover и Универзитетот Кембриџ во иднина ќе овозможи користење на бесконтактни екрани осетливи на ...

Jaguar Land Rover ја надмина бројката од 1,5 милион произведени Ingenium мотори

Сериозните инвестиции и надградбата на моделското портфолио од страна на Jaguar Land Rover подразбираше и иновативен пристап во ...

Jaguar со нови стандарди за сегментот: Електричниот XJ во финална фаза на подготовки

Луксузниот седан Jaguar XJ ќе добие нова генерација, која се наоѓа во финална фаза на подготовки и ќе ...