Jaguar I-Pace ќе формира прва такси флота со безжично полнење за потребите на Осло

Норвешката престолнина Осло ја официјализираше соработката со Jaguar и уште неколку компании, со кои ќе се реализира проектот ...

Jaguar со технолошка надградба и побрзо полнење за електричниот I-Pace

Jaguar продолжува да ги подобрува карактеристиките на својот прв електричен модел, а со најновата надградба, I-Pace станува понапреден ...

SVO дивизијата на Jaguar Land Rover заокружи рекордна продажна година

Дивизијата за подготовка на специјални изведби (SVO) на Jaguar Land Rover забележа сериозен раст на продажбата за фискалната ...

JLR го произведе првиот Range Rover со новите мерки за социјално дистанцирање

Jaguar Land Rover неодамна ја рестартираше фабриката во Солихал, а со првиот произведен Range Rover ја означи новата ...

Jaguar откри како тече процесот на дизајнирање на еден автомобил (Видео)

Jaguar реши да им овозможи на фановите интересен инсајдерски пристап на процесот на дизајнирање на еден автомобил, во ...

Jaguar Land Rover произведува 14.000 заштитни визири неделно за британското здравство

Jaguar Land Rover веќе подолг период изработува заштитни визири за вработените во британското здравство, а сега најави и ...

Jaguar Land Rover го одреди датумот на кој започнува со реактивирање на производството

Британската компанија Jaguar Land Rover внимателно се подготвува за враќање во погон на своите производствени капацитети, а покрај ...

Jaguar Land Rover отстапи над 300 автомобили за Црвениот крст и донира заштитни визири

Jaguar Land Rover ја потврдува посветеноста кон мисијата за што поголемо влијание во борбата со коронавирусот и покрај ...

Jaguar Land Rover ќе произведува заштитни визири за британските медицински лица

Jaguar Land Rover ќе ги искористи своите модерни машини за 3D печатење во фабриката во Гајдон, за наредниот ...

Jaguar Land Rover отстапи 160 автомобили на здравствените служби низ светот

Компанијата Jaguar Land Rover реши да отстапи што повеќе автомобили за користење од страна на здравствените служби во ...