„Automobili Group“ ги отвори вратите за фановите на Jaguar и Land Rover, дебитираа и освежените XE и Discovery Sport

Постојаните моделски освежувања во гамата на Jaguar и Land Rover не дозволува посетата на продажниот салон на „Automobili ...

Open Experience Day во среда: Искористете ја можноста за премиум искуство со моделите на Jaguar и Land Rover

Запознавањето и соочувањето со квалитетите на автомобили потпишани од Jaguar и Land Rover не може да биде секојдневен ...

Vision Gran Turismo Coupé e виртуелно електрично возило од Jaguar

Инспириран од тркачкиот I-TYPE4 кој се натпреварува во Formula E шампионатот и eTROPHY моделите, британскиот бренд креираше електричен ...

Познати 35-те кандидати за Европски Автомобил на Годината за 2020

Помеѓу 35-те финалисти ќе се бара наследникот на Jaguar I-Pace, електричниот SUV кој минатата година ја однесе наградата ...

Уникатна Jaguar авантура: I-Pace стана електрично такси на Нирбургринг

Jaguar стана прв автомобилски производител кој на располагање става електрично такси на секогаш предизвикувачката патека, Нирбургринг во Германија. ...

Jaguar го отвори технолошки најнапредниот дизајнерски центар во авто индустријата

Дизајнот отсекогаш бил сериозна преокупација на Jaguar, а во иднина одговорните за овој сегмент кај британскиот бренд ќе ...

Jaguar Land Rover најави дека развива ултра напредна 3D хед-ап проекција

Групацијата Jaguar Land Rover објави дека работи на развивање на нова 3D технологија како дел од следната генерација ...

Технолошки иновации од I-Pace вградени во новиот Jaguar XE

Присуството на Jaguar во автомобилската индустрија отсекогаш било синоним за елеганција, луксуз и спортски карактер, а актуелните трендови ...

Jaguar I-Pace е Европски автомобил на годината

Неверојатниот напредок на Jaguar изминатите години кулминираше со електричниот I-Pace, кој ги импресионираше и членовите на специјалното жири ...