FCA серијал „What’s Behind“: Револуција на моторите низ историјата (Видео)

Добриот прием на првата сезона на серијалот „What's Behind“ ја охрабри групацијата Fiat-Chrysler да реализира и продолжение, од ...

Бил Мари и Jeep ја реинтерпретираа рекламата за Gladiator со специјална порака (Видео)

Холивудскиот актер Бил Мари направи интересна реинтерпретација на својата улога од филмот „Денот на мрмотот“ за рекламата за ...

Jeep го посвети „4×4 денот“ на најспособните „Trail Rated“ изведби

Петта година по ред, американскиот бренд Jeep го одбележува 4. април како „4x4 ден“, а овојпат тој е ...

Renagade и Compass 4xe пристигнаа на екстремни тестови во поларниот Арјеплог (Видео)

Актуелната ситуација влијае на продажбата на нови автомобили во Европа, но купувачите на првите плаг-ин хибрид изведби на ...

Бил Мари ужива во „Денот на мрмотот“ поради Jeep Gladiator (Видео)

Креативците кои требаше да подготват специјална видео реклама за Jeep Gladiator наменета за телевизискиот пренос на „Супер Боул“ ...

Jeep ја отвори продажбата на плаг-ин хибрид изведбите на Renegade и Compass

Плаг-ин хибрид изведбите на Jeep Renegade и Compass ќе ја носат ознаката 4xe, a производителот веќе ја најави ...

Jeep Gladiator е избран за пик-ап на годината во Северна Америка

Изборот за автомобил на годината во Северна Америка вообичаено се поклопуваше со одржувањето на Саемот во Детроит, но ...

Fiat останува најпродаван бренд во Италија, Jeep Compass најпопуларен меѓу дизелите

Терминот стагнација најдобро одговара на случувањата на автомобилскиот пазар во Италија во 2019 година, откако бројките покажуваат минимален ...

Jeep ќе ја користи ознаката 4xe за своите плаг-ин хибрид изведби

Автомобилските производители ги привршуваат подготовките за претстојното издание на CES во Лас Вегас, а групацијата Fiat-Chrysler ги дефинираше ...

Jeep подготвува уште еден модел кој ќе биде поставен под Renegade

Успесите на Jeep со подновената гама, ги охрабрија првите луѓе на FCA да дозволат реализација и на некоја ...