Jeep ќе ја користи ознаката 4xe за своите плаг-ин хибрид изведби

Автомобилските производители ги привршуваат подготовките за претстојното издание на CES во Лас Вегас, а групацијата Fiat-Chrysler ги дефинираше ...

Jeep подготвува уште еден модел кој ќе биде поставен под Renegade

Успесите на Jeep со подновената гама, ги охрабрија првите луѓе на FCA да дозволат реализација и на некоја ...

Jeep ги најави деталите поврзани со плаг-ин изведбата на Renegade

Најавената електрификација во портфолиото на Jeep започнува со плаг-ин хибрид изведбите на Renegade и Compass, кои ќе бидат ...

Автентичен концепт: 10 работи кои треба да ги знаете за Jeep Renegade

Во моментите кога понудата на нови автомобили е преплавена со кросовери и SUV модели, навистина е тешко да ...

FCA го доби „Гранде Торино“: Гигантскиот брод може да транспортира 7.600 автомобили до Америка

Групацијата Fiat-Chrysler постепено ги исполнува зацртаните цели од легендарниот Серџо Маркионе, а неговите наследници на највисоките раководни функции ...

Jeep Wrangler и Toyota – американски шампиони за најголема остаточна вредност по пет години експлоатација

Автомобилите губат од својата оригинална вредност со секој поминат ден од почетокот на експлоатацијата, но првите неколку години ...

Дружење на шампионите: Женскиот тим на Јувентус ја тестираше гамата на Jeep

Брендот Jeep продолжува со својата сериозна европска офанзива, изминативе пет години ја зголеми продажбата за 330 проценти, минатиот ...

Фабриката во Мелфи е подготвена за Compass и електрификацијата на Jeep

Популарноста на Jeep Renegade овозможи наредниот период да го очекуваме и милионитиот примерок на овој SUV кој се ...

Jeep Gladiator: Страв и трепет за пик-ап конкуренцијата

Последното издание на „Camp Jeep“ кое се одржа во Италија значеше и официјален почеток на европската продажба на ...